Breaking

খেল অনুশীলনৰ মাজতে নতুন ফোন হেৰালে বিৰাট কোহলীৰ। এই সন্দৰ্ভত বিৰাট কোহলীৰ টুইট…

0 61

ভাৰতীয় দলৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক বিৰাট কোহলীয়ে ছ’চিয়েল মিডিয়াত টুইট কৰি আনবক্স কৰাৰ পূৰ্বে নিজৰ ফোন হেৰুৱাইছিল। ইয়াৰ সমান্তৰালকৈ তেওঁ অনুৰাগীসকলক এটা প্ৰশ্নো সুধিছিল। ভাৰতীয় দলটোৱে বৰ্তমান ৯ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ৪খন খেলৰ বৰ্ডাৰ-গাভাস্কাৰ টেষ্ট শৃংখলাৰ বাবে প্ৰস্তুতি চলাইছে। ইফালে, টিম ইণ্ডিয়াৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক বিৰাট কোহলীয়ে টুইটাৰযোগে অনুৰাগীৰ সৈতে তেওঁৰ ফোন হেৰুৱাৰ তথ্য শ্বেয়াৰ কৰে। বিৰাটে কয় যে তেওঁৰ নতুন ফোনটো হেৰাই গৈছে, যিটো তেওঁ এতিয়ালৈকে আনবক্সও কৰিব পৰা নাই। তেওঁৰ এই টুইট ভাইৰেল হ’বলৈ বেছি সময় নালাগিল। অনুৰাগীসকলে এই সন্দৰ্ভত ছ’চিয়েল মিডিয়াত অহৰহ নিজৰ মতামত দি আহিছে।বিৰাট কোহলীয়ে নিজৰ টুইটত লিখিছে, “আপোনাৰ ফোনটো আনবক্স কৰাৰ আগতে চুৰি হ’লে ইয়াতকৈ বেছি আঘাত একোৱেই কৰিব নোৱাৰে। ইয়াৰ আগতে আপোনালোকৰ কোনো এজনৰ লগত এনেকুৱা হৈছেনে?” কোহলীৰ এই টুইট সন্দৰ্ভত ছ’চিয়েল মিডিয়াত একাংশ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াক ফোনটোৰ সন্দৰ্ভত প্ৰচাৰমূলক টুইট বুলি গণ্য কৰাৰ বিপৰীতে একাংশ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ভিন্ন প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিছে।

অনুগ্ৰহ কৰি জনাওক যে বিৰাট কোহলীয়ে বৰ্তমান অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে আগন্তুক টেষ্ট শৃংখলাৰ বাবে নেটত কঠোৰ অনুশীলন কৰি আছে। ২০১৯ বৰ্ষৰ পৰা কোহলীয়ে এই ফৰ্মেটত এটাও শতক অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। আনহাতে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট ক্ৰিকেটত তেওঁৰ ফৰ্মলৈ চাই সকলোৱে আশাবাদী যে কোহলীৰ বেটৰ পৰা নিশ্চিতভাৱে এটা ডাঙৰ ইনিংছ দেখা যাব।

য’ত বিৰাট কোহলীয়ে ২০২২ চনত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেটত শতকৰ খৰাং পৰিস্থিতিৰ অন্ত পেলাইছিল। একে সময়তে শেহতীয়াকৈ সীমিত অভাৰৰ ফৰ্মেটত তেওঁৰ উৎকৃষ্ট ফৰ্ম দেখা গ’ল। এনে পৰিস্থিতিত সকলোৱে আশা কৰিছে যে তেওঁ টেষ্টতো এই কাম অব্যাহত ৰাখিব পাৰিব। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ স্পিনাৰ নাথান লায়নৰ বিপদ দেখি কোহলীয়েও নেটত ছুইপ আৰু ৰিভাৰ্ছ ছুইপ খেলিবলৈ কঠোৰ অনুশীলন কৰি আছে।

Leave A Reply