Breaking

‘টি-২০ টিম অৱ দ্য ইয়েৰ’ত স্থান লাভ কৰি অভিলেখ গঢ়িলে বিৰাট কোহলীয়ে…

0 14

বিৰাট কোহলীয়ে এই ডাঙৰ অভিলেখ গঢ়িলে, বিশ্বৰ কোনো খেলুৱৈয়েই এই অভিলেখ গঢ়িব নোৱাৰিলে
বিৰাট কোহলীক বিশ্বৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়। ২০২২ বৰ্ষৰ বাবে আইচিচিয়ে ঘোষণা কৰা টি-২০ টিম অৱ দ্য ইয়েৰত স্থান লাভ কৰিছে কোহলীয়ে। ইয়াৰ লগে লগে তেওঁ নিজৰ নামত এটা ডাঙৰ অভিলেখ পঞ্জীয়ন কৰিছে। বিৰাট কোহলীক বিশ্বৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈৰ ভিতৰত গণ্য কৰা হয়। তেওঁ নিজাববীয়াকৈ টিম ইণ্ডিয়াৰ হৈ বহু মেচত জয়লাভ কৰিছে। যিকোনো বলিং আক্ৰমণক ছিঙি পেলোৱাৰ ক্ষমতা তেওঁৰ আছে। এতিয়া শেহতীয়াকৈ তেওঁ আইচিচিৰ বছৰৰ টি-২০ দলত স্থান লাভ কৰিছে। ইয়াৰ লগে লগে তেওঁ এটা ডাঙৰ অভিলেখ পঞ্জীয়ন কৰিছে, যিটো এতিয়ালৈকে কোনো ক্ৰিকেটাৰে গঢ়ি তুলিব পৰা নাই।

কোহলীয়ে এই অভিলেখ গঢ়িলে

আইচিচিৰ বছৰৰ টি-২০ দলত অন্তৰ্ভুক্ত হোৱাৰ লগে লগে বিৰাট কোহলীয়ে এটা ডাঙৰ অভিলেখ পঞ্জীয়ন কৰিছে। আইচিচিৰ টেষ্ট, টি-২০ আৰু এদিনীয়া বছৰৰ শ্ৰেষ্ঠ দলত অন্তৰ্ভুক্ত একমাত্ৰ ক্ৰিকেটাৰ। কোহলীয়ে তিনিবাৰ আৰু তিনিবাৰকৈ আইচিচিৰ বছৰৰ এদিনীয়া দলত অন্তৰ্ভুক্ত হৈছে। তেওঁ চাৰিবাৰ এদিনীয়া দলৰ অধিনায়ক হিচাপেও নিৰ্বাচিত হৈছিল।

বিৰাট কোহলী (এতিয়ালৈকে আইচিচি দলত)

আইচিচিৰ বছৰৰ এদিনীয়া দল: ২০১২, ২০১৪, ২০১৬ (অধিনায়ক), ২০১৭ (অধিনায়ক), ২০১৮ (অধিনায়ক), ২০১৯ (অধিনায়ক)।
আইচিচিৰ বছৰৰ টেষ্ট দল: ২০১৭ (অধিনায়ক), ২০১৮ (অধিনায়ক), ২০১৯ (অধিনায়ক)।
আইচিচিৰ পুৰুষৰ টি-২০ দল: ২০২২

বিস্ফোৰক বেটিং বিশেষজ্ঞ

অতি ভাল ফৰ্মত দৌৰিছে বিৰাট কোহলি। ২০২২ চনত তেওঁ টি-২০ ফৰ্মেটত বহু ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। ২০২২ চনৰ এছিয়া কাপত তেওঁ আফগানিস্তানৰ বিৰুদ্ধে এক উজ্জ্বল শতক অৰ্জন কৰি পুনৰ ফৰ্মলৈ ঘূৰি আহে। ইয়াৰ পিছত ২০২২ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰতে বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ মেচত জয়লাভ কৰে। টি-২০ বিশ্বকাপত তেওঁ ২৯৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰে।

এই খেলুৱৈসকলেও লটাৰী পাইছিল

২০২২ বৰ্ষৰ আই চি চি টি-২০ দলত স্থান লাভ কৰিছে তিনিগৰাকী ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে। ইয়াৰ ভিতৰত বিৰাট কোহলী, সূৰ্যকুমাৰ যাদৱ আৰু হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া। এই তিনিওজন খেলুৱৈয়ে ভাৰতৰ হৈ টি-২০ ফৰ্মেটত ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে। একে সময়তে পাকিস্তানৰ দুগৰাকী খেলুৱৈয়ে স্থান লাভ কৰিছে।

২০২২ চনৰ বছৰৰ আইচিচি টি২০ দল:

জোছ বাটলাৰ (অধিনায়ক/উইকেটকীপাৰ), মহম্মদ ৰিজৱান, বিৰাট কোহলী, সূৰ্য্যকুমাৰ যাদৱ, গ্লেন ফিলিপছ, চিকন্দৰ ৰাজা, হাৰ্দিক পাণ্ডিয়া, ছেম কাৰাণ, ৱানন্দু হাছাৰাংগা, হৰিছ ৰাউফ, জোছুয়া লিটল।

Leave A Reply