Breaking

ক্রিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ বেংগিং প্ৰদৰ্শনৰ ওপৰত বিৰাটৰ ইনষ্টাগ্ৰামত ষ্ট’ৰী! তাকে দেখি সমালোচকৰ তীব্ৰ সমালোচনা…

0 7

বৃহস্পতিবাৰে ৰিয়াদত পেৰিছ ছেইণ্ট জেৰমেইন আৰু ৰিয়াদ এছটি একাদশৰ মাজত অনুষ্ঠিত হোৱা খেলখনত ক্রিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৱে ‘প্লেয়াৰ অৱ দ্য মেচ’ হিচাপে পৰিগণিত হয়৷ এই সন্দৰ্ভত বিৰাট কোহলীয়ে শ্বেয়াৰ কৰিছে ইনষ্টা কাহিনী।পিএছজি বনাম ৰিয়াদ এছটি একাদশঃ বৃহস্পতিবাৰে ৰিয়াদত পেৰিছ চেণ্টাৰ জেৰমেইন (পিএছজি) আৰু ৰিয়াদ অল ষ্টাৰ একাদশ (ৰিয়াদ এছটি একাদশ)ৰ মাজত এখন খেল অনুষ্ঠিত হয়। পি এছ জিৰ পৰা মেছি, নেইমাৰ, এমবাপেকে ধৰি বহু তাৰকা খেলুৱৈয়ে যুঁজত নামি পৰাৰ বিপৰীতে ৰিয়াদ অল ষ্টাৰ একাদশৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ নাম আছিল ক্রিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডো৷ এই মেচত ৰোনাল্ডোৰ দল ৪-৫ গ’লত পৰাস্ত হৈছিল যদিও ৰোনাল্ডো আছিল ‘প্লেয়াৰ অৱ দ্য মেচ’। তেওঁ দুটা গ’ল দিয়ে। শুকুৰবাৰে নিশা ৰোনাল্ডোৰ এই বিস্ফোৰক প্ৰদৰ্শনক লৈ বিৰাট কোহলীয়ে ইনষ্টাত এটা কাহিনী শ্বেয়াৰ কৰে।


বিৰাটে তেওঁৰ ইনষ্টা কাহিনীত ক্রিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোক তীব্ৰ প্ৰশংসা কৰে। লগতে ৰোনাল্ডোৰ সমালোচকক উপযুক্ত উত্তৰ দিলে। ৰোনাল্ডোৰ ফটোৰ সৈতে কোহলীয়ে লিখিছে, ‘তেওঁৰ বয়স ৩৮ বছৰ আৰু এতিয়াও তেওঁৰ শ্ৰেষ্ঠ স্তৰত খেলি আছে। ফুটবল বিশেষজ্ঞসকলে তেওঁক প্ৰতি সপ্তাহত বাতৰিৰ শিৰোনাম দখল কৰি তাৰ পিছত মনে মনে থকা বুলি সমালোচনা কৰে। এতিয়া তেওঁ বিশ্বৰ অন্যতম শীৰ্ষ ক্লাবৰ বিৰুদ্ধে ইমান আচৰিত প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। আনহাতে মানুহে তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ শেষ কথা কৈছিল।

যোৱা ছিজনত ক্রিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোক কোনো বিশেষ ৰঙত দেখা পোৱা নাছিল৷ এই কাৰণেই তেওঁক মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেডৰ পৰা আৰম্ভণিৰ লাইন আপৰ বাহিৰত ৰখা হৈছিল। ইয়াৰ পিছত মানচেষ্টাৰৰ প্ৰশিক্ষক আৰু দল পৰিচালনাৰ সৈতে হোৱা বিবাদৰ পিছত তেওঁ ক্লাব এৰিবলগীয়া হয়। ফিফা বিশ্বকাপতো তেওঁ পৰ্তুগালৰ শেষৰ দুখন মেচত বিকল্প খেলুৱৈ হিচাপে খেলিছিল। যোৱা মাহত যেতিয়া তেওঁ ইউৰোপীয় ফুটবল চাৰ্কিট এৰি চৌদি আৰৱৰ ক্লাবত যোগদান কৰাৰ খবৰ আহিছিল, তেতিয়া ফুটবল অনুৰাগীৰ পৰা বিশেষজ্ঞলৈকে তেওঁৰ কেৰিয়াৰৰ অন্ত ক’বলৈ আৰম্ভ কৰিছিল।

ৰোনাল্ডোৱে দুটা গ’ল দিয়ে
পি এছ জি আৰু ৰিয়াদ অল ষ্টাৰৰ এই প্ৰীতি মেচখনত প্ৰবল বৰষুণ হৈছিল। ইয়াত মেছিয়ে প্ৰথমটো গ’ল দিছিল আৰু তাৰ পিছত বেক টু বেক বহু গ’ল দেখা গৈছিল। ইয়াত এমবাপেও গ’ল দিয়ে। প্ৰথমাৰ্ধতে ৰোনাল্ডোৱে দুটা গ’ল দিয়ে। দ্বিতীয়াৰ্ধত তেওঁৰ দলটো এটা সময়ত ৩-৩ গ’লত সমতাত আছিল যদিও শেষৰ অৰ্ধত পিছ পৰি ৰ’ল আৰু পি এছ জিৰ বিৰুদ্ধে ৫-৪ গ’লত পৰাস্ত হয়।

Leave A Reply