Breaking

ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰক ট্ৰ’ল কৰা সকলক কি ক’লে পত্নী নুপুৰ নগৰে…

0 568

‘আজিকালি মানুহ নেতিবাচক হৈ পৰিছে’, সমালোচকক তীব্ৰ সমালোচনা কৰে ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ পত্নী নুপুৰ নগৰে। অতি দুৰ্বল ফৰ্মৰ সৈতে সংগ্ৰাম কৰিছিল ভাৰতৰ তাৰকা বলাৰ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ। তেওঁ ভাল প্ৰদৰ্শনৰ ক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণ ফ্লপ বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। এতিয়া তেওঁৰ পত্নী নুপুৰ নগৰই তেওঁক সমৰ্থন কৰি সমালোচকসকলক উপযুক্ত উত্তৰ দিছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে প্ৰথমখন টি-২০ মেচত তেওঁ অতি বেয়া প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। এনে অৱস্থাত তেওঁক টি-২০ দলৰ পৰা বাদ দিয়াৰ দাবীও উত্থাপন কৰা হৈছে। এতিয়া ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ পত্নী নুপুৰ নগৰে স্বামীক সহায় কৰিছে। তেওঁ নিজৰ ইনষ্টাগ্ৰাম ষ্ট’ৰীত সমালোচকসকলক এক উপযুক্ত উত্তৰ দিছে।

এই উত্তৰ দিলে নুপুৰ নগৰ

ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰৰ পত্নী নুপুৰ নগৰৰ ইনষ্টাগ্ৰাম ষ্ট’ৰীত লিখিছে যে তেওঁক প্ৰত্যাখ্যান কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ কোনো কাম নাই। মানুহ ইমানেই মুক্ত যে ঘৃণা বিয়পোৱাৰ সময় আছে। সকলোলৈ মোৰ পৰামৰ্শ হ’ল আপোনালোকৰ কথাই কোনো পাৰ্থক্য আনিবলৈ যোৱা নাই। গতিকে আপুনি ভাল কামত সময় কটায়। যদিও এনে হোৱাটো খুব কমেইহে দেখা যায়। নুপুৰ নগৰে এই কাহিনীটো ৰাখি ট্ৰ’লাৰ সকলক এটা উপযুক্ত উত্তৰ দিছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ফ্লপ

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰে উজ্জ্বল বলিং কৰিব নোৱাৰিলে। ডেথ অভাৰত তেওঁ টীম ইণ্ডিয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দুৰ্বলতা হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছে। প্ৰথমখন টি-২০ মেচত তেওঁ ৪ অভাৰৰ কোটাত ৫২ ৰান দি এটাও উইকেট লোৱা নাছিল। তেওঁৰ বিৰুদ্ধে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বেটছমেনে তীব্ৰ গ’ল দিয়ে। ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰ দলটোৰ আটাইতকৈ অভিজ্ঞ বলাৰ, কিন্তু তথাপিও তেওঁ ভাল প্ৰদৰ্শনত ব্যৰ্থ হৈছে।

ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰে ভাৰতৰ হৈ তিনিওটা ফৰ্মেটতে খেলিছে যদিও কিছুদিনৰ পৰা তেওঁ নিজৰ নাম অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। তেওঁ টীম ইণ্ডিয়াৰ ওপৰত ডাঙৰ বোজা হৈ পৰিছে। এনে অৱস্থাত টি-২০ ক্ৰিকেটতো তেওঁৰ স্থান বিপদত পৰা দেখা গৈছে। ভাৰতৰ হৈ ভুৱনেশ্বৰ কুমাৰে ২১খন টেষ্ট মেচত ৬৩টা, ১২১খন এদিনীয়াত ১৪১টা আৰু ৭৮খন টি-২০ মেচত ৮৪টা উইকেট দখল কৰিছে।

Leave A Reply