Breaking

এণ্ড্ৰইডত ডাটা ট্ৰেন্সফাৰৰ অনুমতি দিয়া হোৱাটছএপৰ নতুন সুবিধা…

0 54

খবৰ অনুসৰি মেটাৰ মালিকানাধীন হোৱাটছএপে — ‘Chat Transfer’ নামৰ নতুন বৈশিষ্ট্যৰ কাম কৰি আছে, য’ত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে স্থানীয় নেটৱৰ্ক ব্যৱহাৰ কৰি এটা এণ্ড্ৰইড ডিভাইচৰ পৰা আন এটা ডিভাইচলৈ নিজৰ ডাটা ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব পাৰিব। WABetaInfoৰ মতে, কোম্পানীটোৱে এই নতুন বৈশিষ্ট্যটো এপটোৰ ভৱিষ্যতৰ আপডেটলৈ আনিব কাৰণ ই বিকাশৰ পৰ্যায়ত আছে।

এই বৈশিষ্ট্যৰ জৰিয়তে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে QR ক’ড স্কেন কৰি নতুন ডিভাইচলৈ আড্ডাৰ ইতিহাস স্থানান্তৰ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ ফলত গুগল ড্ৰাইভৰ প্ৰয়োজনীয়তা নাইকিয়া হ’ব, গতিকে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এটা ডিভাইচৰ পৰা আন এটা ডিভাইচলৈ চেট ট্ৰেন্সফাৰ কৰিব বিচাৰিলে আৰু নিজৰ চেট ডাটা ক্লাউড চাৰ্ভিচলৈ বেকআপ ল’ব নালাগিব বুলি প্ৰতিবেদনত উল্লেখ কৰা হৈছে।

ইফালে ইৰাণ আৰু অন্যান্য ঠাইৰ লাখ লাখ লোকৰ দৰে সমগ্ৰ বিশ্বৰ ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবেও হোৱাটছএপে প্ৰক্সি সমৰ্থন আৰম্ভ কৰে যিসকলক মুক্ত আৰু ব্যক্তিগতভাৱে যোগাযোগৰ অধিকাৰৰ পৰা বঞ্চিত কৰা হৈছে। প্ৰক্সি বাছি ল’লে তেওঁলোকে মুক্তভাৱে যোগাযোগ কৰাত সহায় কৰিবলৈ নিয়োজিত বিশ্বৰ স্বেচ্ছাসেৱক আৰু সংস্থাসমূহে স্থাপন কৰা চাৰ্ভাৰৰ জৰিয়তে হোৱাটছএপৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

হোৱাটছএপৰ মুৰব্বী উইল কেথকাৰ্টে কয় যে আমি প্ৰক্সি ব্যৱহাৰ কৰি যিকোনো ব্যক্তিৰ বাবে হোৱাটছএপৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰাটো সহজ কৰি তুলিছো।গতিকে যেতিয়া হোৱাটছএপৰ সৈতে সংযোগ বন্ধ হৈ যায় তেতিয়া মানুহৰ প্ৰৱেশ পুনৰুদ্ধাৰ কৰাৰ ক্ষমতা থাকে।

Leave A Reply