Breaking

হোৱাটছএপৰ এণ্ড্ৰইড বিটাত ভইচ ষ্টেটাছ আপডেট আৰম্ভ…

0 66

খবৰ অনুসৰি মেটাৰ মালিকানাধীন মেছেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপে এণ্ড্ৰইড বিটাত নতুন ‘ভইচ ষ্টেটাছ আপডেট’ সুবিধা মুকলি কৰিছে, যাৰ জৰিয়তে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ষ্টেটাছ আপডেটৰ জৰিয়তে ভইচ নোট শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰিব।

বিটা পৰীক্ষকসকলে এতিয়া লিখনী অৱস্থা অংশৰ ভিতৰত নতুন বৈশিষ্ট্যটো অভিগম কৰি ভয়েচ টোকাসমূহ অৱস্থা আপডেট হিচাপে অংশীদাৰী কৰিব পাৰিব, WABetaInfo-এ প্ৰতিবেদন প্ৰকাশ কৰিছে।

এই প্লেটফৰ্মে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ ভয়েচ ৰেকৰ্ডিঙৰ ওপৰত অধিক নিয়ন্ত্ৰণ প্ৰদান কৰে আৰু ৰেকৰ্ডিং শ্বেয়াৰ কৰাৰ আগতে ইয়াক বাতিল কৰাৰ ক্ষমতা প্ৰদান কৰে।

ভইচ নোটৰ সৰ্বোচ্চ ৰেকৰ্ডিং সময় ৩০ ছেকেণ্ড আৰু ষ্টেটাছৰ জৰিয়তে শ্বেয়াৰ কৰা ভইচ নোট শুনিবলৈ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে নিজৰ হোৱাটছএপৰ সংস্কৰণ আপডেট কৰিব লাগিব।

ভইচ নোটসমূহ যিবোৰ ষ্টেটাছ আপডেট হিচাপে শ্বেয়াৰ কৰা হ’ব, সেইবোৰ এণ্ড-টু-এণ্ড এনক্ৰিপ্ট কৰা হ’ব, যাতে নিশ্চিত হয় যে কেৱল ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ গোপনীয়তা ছেটিংছৰ ভিতৰত বাছি লোৱা লোকসকলেহে সেইবোৰ শুনিব পাৰে।

ছবি আৰু ভিডিঅ’ৰ দৰেই ষ্টেটাছৰ জৰিয়তে শ্বেয়াৰ কৰা ভইচ নোট ২৪ ঘণ্টাৰ পিছত নাইকিয়া হৈ যাব।

তদুপৰি ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আনকি ষ্টেটাছ আপডেট হিচাপে পোষ্ট কৰাৰ পিছত সকলোৰে বাবে ভইচ নোট ডিলিট কৰিব পাৰে।

প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে অনাগত সপ্তাহত এই নতুন বৈশিষ্ট্য অধিক ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে মুকলি কৰা হ’ব।

Leave A Reply