Breaking

নতুন বৈশিষ্ট্য সংযোজন কৰিব হোৱাটছএপে; টেক্সট এডিটৰ উন্নত কৰাৰ পৰিকল্পনা…

0 48

মেটাৰ মালিকানাধীন ইনষ্টেণ্ট মেছেজিং প্লেটফৰ্ম হোৱাটছএপ ভাৰতত জনপ্ৰিয় আৰু ইয়াৰ বৈশিষ্ট্যসমূহৰ সৈতে নতুনত্ব অব্যাহত ৰাখিছে।এটা প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে এতিয়া তৎক্ষণাত বাৰ্তা প্ৰেৰণ প্লেটফৰ্মে ইয়াৰ অংকন সঁজুলিৰ বাবে এটা নৱীকৃত টেক্সট সম্পাদকৰ কাম কৰি আছে।

WABetaInfoৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি হোৱাটছএপে নিজৰ ড্ৰয়িং টুলৰ বাবে এটা নতুন টেক্সট এডিটৰৰ কাম কৰি আছে। ই নতুন বৈশিষ্ট্য যেনে লিখনীৰ পটভূমি সলনি কৰা, ফন্টৰ মাজত চুইচ কৰা আৰু লিখনী প্ৰান্তিককৰণত নমনীয়তা লাভ কৰিব।

টেক্সট এডিটৰৰ সৈতে জড়িত হোৱাটছএপৰ আগন্তুক বৈশিষ্ট্যসমূহৰ কিছু সবিশেষ আগবঢ়োৱা হ’ল।

লিখনী প্ৰান্তিককৰণত নমনীয়তা


এই বৈশিষ্ট্যই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক লিখনী প্ৰান্তিককৰণ সলনি কৰাৰ ক্ষমতা প্ৰদান কৰিব। ই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ লিখনীক এনেদৰে প্ৰান্তিককৰণ কৰিবলৈ দিব যাতে ই ছবিখনৰ গঠনৰ লগত খাপ খাব।

লিখনীৰ পটভূমি সলনি


এই বৈশিষ্ট্যই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক লিখনীৰ পটভূমি সলনি কৰিবলৈ দিব আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ লিখনীক পৃথক কৰাটো সহজ কৰি তুলিব। তদুপৰি ব্যৱহাৰকাৰীসকলে লিখনীৰ পটভূমিৰ ৰং সলনি কৰিও প্ৰয়োজনীয় লিখনী উজ্জ্বল কৰিব পাৰিছিল।

ফন্টৰ মাজত সলনি

এই বৈশিষ্ট্যই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক কিবৰ্ডৰ ওপৰত প্ৰদৰ্শিত বিকল্পসমূহত থকা বিভিন্ন ফন্টৰ মাজত চুইচ কৰিবলৈ দিব। ই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ভিডিঅ’, ফটো আৰু জিআইএফ সম্পাদনাৰ সময়ত সৃষ্টিশীলতা আৰু নমনীয়তা প্ৰদান কৰিব।

ইফালে, হোৱাটছএপে নতুন ফিচাৰ ৰোল আউট কৰা বুলি জানিব পৰা গৈছে, যাৰ ফলত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে আনক ব্লক কৰাটো সহজ হৈ পৰিব। WABetaInfoৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মেছেজিং এপটোৱে ব্যৱহাৰকাৰীক চেট লিষ্টৰ ভিতৰত আৰু জাননীৰ পৰা ব্লক কৰাৰ ক্ষমতা ৰোল আউট কৰিছে।

প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে, WhatsApp এ ব্যৱহাৰকাৰিক ব্লক কৰিবলৈ দুটা নতুন এণ্ট্ৰি পইণ্ট সংযোজন কৰিছে। প্ৰথম চৰ্টকাটটো হ’ল আড্ডা তালিকাত আড্ডা বিকল্পটো খুলি কোনো যোগাযোগক ব্লক কৰা। দ্বিতীয় বিকল্পটো হ’ল ব্যৱহাৰকাৰীক তেওঁলোকৰ ফোনত পোৱা জাননীৰ জৰিয়তে ব্লক কৰা। যদি কোনো ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কোনো অজ্ঞাত ব্যৱহাৰকাৰীৰ পৰা ফোন লাভ কৰে, তেন্তে তেওঁ এপ জাননীৰ পৰাই তেওঁলোকক ব্লক কৰিব পাৰিব।

WABetaInfo হৈছে এটা অনলাইন প্লেটফৰ্ম যিয়ে নতুন আৰু আগন্তুক হোৱাটছএপৰ বৈশিষ্ট্যসমূহৰ খবৰ ৰাখে। ইয়াত কোৱা হৈছে যে হোৱাটছএপত ব্যৱহাৰকাৰীক ব্লক কৰাৰ নতুন চৰ্টকাট দুটাৰ সহায়ত তেওঁলোকৰ আড্ডা খোলা অবিহনে অচিনাকি যোগাযোগক ব্লক কৰাটো সহজ হৈ পৰিব।

এণ্ড্ৰইড ২.২৩.২.১০ আপডেটৰ বাবে হোৱাটছএপ বিটা ডাউনলোড কৰা বিটা পৰীক্ষকৰ বাবে এই নতুন চৰ্টকাট উপলব্ধ। গুগল প্লে ষ্ট’ৰত উপলব্ধ হৈছে শেহতীয়া বিটা। অনাগত সপ্তাহত ইয়াক আন ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবেও ৰোল আউট কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।

Leave A Reply