Breaking

WhatsApp ৰ নতুন ফিচাৰে আপোনাৰ কাম বহুত সহজ কৰি তুলিব…

0 71

ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰিবলৈ WhatsApp এ এপটোলৈ সময়ে সময়ে নতুন নতুন আপডেট আৰু বৈশিষ্ট্য আনি থাকে। ইফালে কোম্পানীটোৱে নতুন পিন মেছেজ ফিচাৰৰ কাম কৰি আছে যিটো বৰ্তমান কিছুমান এণ্ড্ৰইড বিটা টেষ্টাৰৰ বাবে উপলব্ধ। পিন বাৰ্তা বৈশিষ্ট্যৰ অধীনত, আপুনি আড্ডা আৰু গোটসমূহৰ ভিতৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ বাৰ্তাসমূহ পিন কৰিব পাৰিব। কোম্পানীয়ে কেৱল এটা বাৰ্তা নহয়, একাধিক বাৰ্তা পিন কৰাৰ সুবিধা প্ৰদান কৰিবলৈ ওলাইছে যাতে আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ আপডেট আৰু টোকাসমূহ মিছ নহয় আৰু আপুনি সহজেই গ্ৰুপত চাব পাৰে।

এই আপডেটৰ বিষয়ে তথ্য শ্বেয়াৰ কৰিছে WhatsApp ৰ বিকাশৰ ওপৰত চকু ৰখা ৱেবছাইট wabetainfo য়ে। যদি আপুনিও প্ৰথমে হোৱাটছএপৰ সকলো নতুন আপডেট পাব বিচাৰে তেন্তে কোম্পানীটোৰ বিটা প্ৰগ্ৰেমত নামভৰ্তি কৰিব পাৰিব। হোৱাটছএপত এণ্ড্ৰইড, আই অ’ এছ, উইণ্ড’জ আৰু ৱেবৰ বাবে বিটা প্ৰগ্ৰেম উপলব্ধ।
WhatsApp Pin Message Feature: ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰিবলৈ WhatsApp এ এপটোলৈ সময়ে সময়ে নতুন নতুন আপডেট আৰু বৈশিষ্ট্য আনি থাকে। ইফালে কোম্পানীটোৱে নতুন পিন মেছেজ ফিচাৰৰ কাম কৰি আছে যিটো বৰ্তমান কিছুমান এণ্ড্ৰইড বিটা টেষ্টাৰৰ বাবে উপলব্ধ। পিন বাৰ্তা বৈশিষ্ট্যৰ অধীনত, আপুনি আড্ডা গোটসমূহৰ ভিতৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ বাৰ্তাসমূহ পিন কৰিব পাৰিব। কোম্পানীয়ে কেৱল এটা বাৰ্তা নহয়, একাধিক বাৰ্তা পিন কৰাৰ সুবিধা প্ৰদান কৰিবলৈ ওলাইছে যাতে আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ আপডেট আৰু টোকাসমূহ মিছ নহয় আৰু আপুনি সহজেই গ্ৰুপ বা আড্ডাত চাব পাৰে।

এই আপডেটৰ বিষয়ে তথ্য শ্বেয়াৰ কৰিছে WhatsApp ৰ বিকাশৰ ওপৰত চকু ৰখা ৱেবছাইট wabetainfo য়ে। যদি আপুনিও প্ৰথমে হোৱাটছএপৰ সকলো নতুন আপডেট পাব বিচাৰে তেন্তে কোম্পানীটোৰ বিটা প্ৰগ্ৰেমত নামভৰ্তি কৰিব পাৰিব। হোৱাটছএপত এণ্ড্ৰইড, আই অ’ এছ, উইণ্ড’জ আৰু ৱেবৰ বাবে বিটা প্ৰগ্ৰেম উপলব্ধ।
এই বৈশিষ্ট্যৰ ওপৰতো কাম চলি আছে ,ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ দৈত্য WhatsApp এ এটা নতুন ফিচাৰৰ ওপৰত কাম কৰি আছে। অতি সোনকালে আপুনি ষ্টেটাছ টেবত কাৰোবাৰ ষ্টেটাছ চালে ৰিপ্লাই চাব পাৰিব। বৰ্তমান এপটোত যি হয় সেয়া হ’ল যেতিয়া আপুনি কাৰোবাৰ ষ্টেটাছ দেখে, তেতিয়া তাক ৰিপ্লাই দিবলৈ তলত দেখা ৰিপ্লাই এৰোটোত ক্লিক কৰিব লাগিব। কিন্তু অতি সোনকালে আপুনি ডিফল্টভাৱে reply bar ৰ বিকল্প পাব। অৰ্থাৎ আপুনি ক’তো ক্লিক কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। আপুনি উত্তৰ বাৰত বাৰ্তাটো টাইপ কৰি ব্যক্তিজনক পোনপটীয়াকৈ উত্তৰ দিব পাৰে। এই আপডেটৰ বিষয়ে তথ্য শ্বেয়াৰ কৰিছে WhatsApp ৰ বিকাশৰ ওপৰত চকু ৰখা ৱেবছাইট Wabetainfo য়ে।

Leave A Reply