Breaking

সোঁফালে নে বাওঁফালে কোনফালে শুব লাগে? বিশেষকৈ হৃদৰোগীয়ে এই কথা মনত ৰাখিব লাগে…

0 36

শোৱাৰ অৱস্থাই আমাৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায়। এনে পৰিস্থিতিত সঠিক অৱস্থানৰ প্ৰতি সচেতন হৈ কিছু সহজ পৰিৱৰ্তন কৰি স্বাস্থ্য উন্নত কৰিব পাৰি। সাধাৰণতে আমি শোৱাৰ সময়ত আৰামদায়ক ভংগীমাত শুই ভাল পাওঁ, কিন্তু আপুনি জানেনে যে টোপনিৰ ভংগীমাই আমাৰ শৰীৰত প্ৰভাৱ পেলায়। ভাল টোপনিৰ বাবে কিছুমান টিপছ জানি লওক-

এই তথ্যই আপোনাক আপোনাৰ টোপনিৰ ভংগীমা বুজিবলৈ সহায় কৰিব পাৰে আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থাৰ বাবে আটাইতকৈ উপযুক্ত ভংগীমা বাছি ল’ব পাৰে। যাতে আপুনি ৰাতি ভালদৰে শুব পাৰে আৰু দিনত অধিক শক্তিশালী অনুভৱ কৰিব পাৰে।

বাওঁফালঃ গৰ্ভৱতী মহিলা আৰু হাৰ্টবাৰ্ণ, গেষ্ট্ৰ’ইছ’ফেজিয়াল ৰিফ্লাক্স বা অন্ত্ৰৰ ৰোগত আক্ৰান্ত লোকৰ বাবে এই ভংগীমা সৰ্বোত্তম।

সোঁফালঃ হৃদৰোগীয়ে হৃদযন্ত্ৰৰ ওপৰত চাপ কম কৰিবলৈ সোঁফালে শুব লাগে।


পিঠি দিঃ এই ভংগীমাৰ ফলত স্লিপ এপনিয়া হ’ব পাৰে, য’ত উশাহ-নিশাহ বন্ধ হৈ পৰে। এই ৰোগে ডায়েবেটিছ আৰু মেদবহুলতাৰ দৰে গুৰুতৰ ৰোগৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰে।

বেলি ফ্লপঃ এনে অৱস্থাত শুলে ডিঙি আৰু কঁকালৰ বিষ, মেৰুদণ্ড বেঁকা হোৱা আৰু মুখৰ বলিৰেখা হ’ব পাৰে।

ভাল টোপনিৰ বাবে টিপছঃ

আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা অনুসৰি উপযুক্ত ভংগীমা বাছি লওক। প্ৰতি নিশা একে সময়তে শুবলৈ আৰু সাৰ পাবলৈ চেষ্টা কৰক। শোৱাৰ আগতে মানসিক চাপ হ্ৰাস কৰা কামবোৰ কৰক, যেনে গৰম গা ধোৱা বা কিতাপ পঢ়া। শোৱাৰ পূৰ্বে মদ আৰু কেফেইন সেৱন নকৰিব।

Leave A Reply