Breaking

ৰাতি কিয় চুলি মেলি শুব লাগে! চুলিৰ সঠিক পদ্ধতি আৰু ইয়াৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়ে জানক…

0 36

চুলিক সুস্থ কৰি ৰাখিবলৈ ৰাতি শোৱাৰ সময়ত চুলি শুব লাগে নে বান্ধি শুব লাগে জানেনে। এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ বেছিভাগ মানুহেই নাজানে আৰু ইয়াৰ বাবেই ৰাতিপুৱা চুলি বহুত সৰে আৰু মানুহ চিন্তিত হৈ পৰে। সাধাৰণতে মানুহে চুলি মেলি শোৱাটো অধিক স্বাভাৱিক আৰু আৰামদায়ক বুলি বিবেচনা কৰে। টুলি মেলা নে চুলি বন্ধা কোনটো পদ্ধতি আপোনাৰ বাবে অধিক উপকাৰী জানি লওক।

মেলা চুলিৰে শুই থকাৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সুবিধাটো হ’ল চুলিত কোনো ধৰণৰ চাপ নাথাকে। ইয়াৰ ফলত চুলি সৰাৰ সম্ভাৱনা কম হয়। আনহাতে গোটেই ৰাতি চুলি বান্ধি শুলে চুলিবোৰ জটিল হৈ পৰিব পাৰে। ৰাতিপুৱা চুলিৰ জঁট বৃদ্ধি হ’ব পাৰে। চুলি বেছি টানকৈ বান্ধিলে মূৰৰ ছাল টান পৰিব পাৰে, যাৰ ফলত চুলি দুৰ্বল হ’ব পাৰে। লগতে ৰবৰ বেণ্ড ব্যৱহাৰ কৰিলে চুলি চিঙিব পাৰে। যদি আপোনাৰ চুলি দীঘল আৰু ডাঠ হয় তেন্তে শোৱাৰ আগত ঢিলা ৰবৰে বান্ধিলে উপকাৰী হ’ব পাৰে। একে সময়তে যদি আপোনাৰ চুলিখিনি চুটি বা পাতল হয় তেন্তে মেলি লৈয়ে শুব পাৰে। আনহাতে কেতিয়াও তিতা চুলিৰে শুব নালাগে। শুবলৈ ৰেচম বা চেটিনৰ আঠুৱা ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। ইয়াৰ ফলত চুলি চিঙিব নোৱাৰে। ইয়াৰ লগতে ৰাতি শোৱাৰ আগতে চুলিত অলপ চুলিৰ ছিৰাম লগাব পাৰে। ই চুলিত আৰ্দ্ৰতা প্ৰদান কৰে আৰু চুলিৰ জটিলতা ৰোধ কৰে।

Leave A Reply