Breaking

স্বামী অহাৰ লগে লগে পত্নীয়ে মেকআপ কৰে,মেকআপ নকৰিলেই বিবাহ বিচ্ছেদ

0 11

পৃথিৱীৰ প্ৰতিগৰাকী পত্নীয়ে তেওঁৰ স্বামীৰ চকুত ধুনীয়া হ’ব বিচাৰে। তেওঁ এই উদ্দেশ্যৰ বাবে বিভিন্ন ধৰণৰ সৌন্দৰ্য সামগ্ৰী (সৌন্দৰ্য সামগ্ৰী) ব্যৱহাৰ কৰে। কিন্তু যদি এগৰাকী মহিলাই শক্তিশালী ভাৱে মেকআপ পিন্ধিব লগা হয় তেন্তে কি হ’ব? এগৰাকী মহিলাই ছ’চিয়েল মিডিয়াত মানুহৰ সৈতে তাইৰ কষ্ট ভাগ বতৰা কৰিছিল। তাই বৰ্ণনা কৰিছিল যে যদি তাইৰ স্বামীয়ে তাইক মেকআপ অবিহনে দেখিছিল, তেন্তে তাই তৎক্ষণাৎ বিবাহ বিচ্ছেদ কৰিব যাতে তাই অনুভৱ কৰাৰ লগে লগে যে তাইৰ স্বামী আহি আছে, তাই লগে লগে তাইৰ মুখত মেকআপ আৰোপ কৰে।চাৰিটা সন্তানৰ মাতৃ এলিচিয়া (এলিচিয়া), যাক ৰাজকুমাৰী গ্লিটাৰহেড (ৰাজকুমাৰী গ্লিটাৰহেড) বুলিও জনা যায়, ছ’চিয়েল মিডিয়াত তেওঁৰ দুখ মানুহৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিছিল। এলিচিয়াৰ দাঁত মাত্ৰ ২১ বছৰ বয়সত পৰিছিল। এইটো গৰ্ভধাৰণৰ ফলত হোৱা হৰমনৰ পৰিৱৰ্তনৰ বাবে হৈছিল। তাৰ পিছত লাহে লাহে কোঁচবোৰে তেওঁৰ মুখখন ভৰাই তুলিলে। এলিচিয়াই ছচিয়েল মিডিয়াত কৈছিল যে তাইৰ স্বামীয়ে দাঁত হেৰুওৱাৰ পিছত দাঁত ঠিক নকৰিলে তাইক এৰি থৈ গ’লহেঁতেন।মানুহৰ সৈতে তাইৰ জীৱনৰ বিষয়ে ভাগ বতৰা কৰি এলিচিয়াই প্ৰকাশ কৰিছিল যে তাই মাত্ৰ 18 বছৰত তাইৰ স্বামীৰ প্ৰেমত পাগল হৈ পৰিছিল। দুয়োজনে তেতিয়া ২০ বছৰ বয়সত বিবাহ পাশত আৱদ্ধ হৈছিল। এলিচিয়াই তেতিয়া ২১ বছৰ বয়সত তাইৰ প্ৰথম সন্তানৰ জন্ম দিছিল। কিন্তু এই গৰ্ভধাৰণৰ বাবে তেওঁবহুত খৰচ কৰিছিল। এলিচিয়াৰ সকলো দাঁত গৰ্ভধাৰণত বেয়াহৈ পৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ এজন দন্ত চিকিৎসকৰ সহায় লৈছিল। য’ত তেওঁ নকল দাঁত ঠিক কৰিছিল। এলিচিয়াই অনুভৱ কৰে যে তাইৰ স্বামীয়ে তাইৰ দাঁতৰ কাৰণে তাইক এৰি থৈ যায় । কিছু সময়ৰ পিছত এলিচিয়াই ও তাইৰ স্তন সংৰোপণ কৰিছিল। এলিচিয়াই কৈছে যে তাই মেকআপ অবিহনে আত্মবিশ্বাস নাজানে। তাই তাইৰ শৰীৰৰ বিষয়ে যথেষ্ট সচেতন। অৱশ্যে, যেতিয়া তেওঁ তেওঁৰ স্বামীৰ সৈতে থাকে, তেওঁৰ যথেষ্ট মেকআপ হয়। তেতিয়া জীয়াই থকা এলিচিয়া অত্যন্ত আকৰ্ষণীয় আৰু আত্মবিশ্বাসেৰে পৰিপূৰ্ণ। অৱশ্যে, মানুহে এলিচিয়াৰ এই কাহিনীটোৰ প্ৰতি এক মিশ্ৰিত প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰদান কৰিছে। কিছুমানে এলিচিয়াক মেকআপৰ পৰা আঁতৰি থাকি আত্মবিশ্বাসী হৈ থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিছিল।