Breaking

অনুভৱ সিনহাৰ পৰিচালিত ‘অনেক’ আয়ুষ্মান খুৰান্নাৰ ‘ইউআৰআই’ হ’ব নেকি ?

0 8

‘আনেক’ নামৰ এখন ৰাজনৈতিক একচন থ্ৰিলাৰত আয়ুষ্মান খুৰানাই এজন গোপন আৰক্ষীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে যি দেশত শান্তি অনাৰ অভিযানত আছে । বিকি কৌশলৰ ‘ইউআৰআই: দ্য চাৰ্জিকেল ষ্ট্ৰাইক’ 2019 চনত শ্লীপাৰ হিট হৈ পৰিছিল, আৰু ইয়াৰ বাণিজ্যিক সফলতা আৰু সমালোচকৰ প্ৰশংসাৰ সৈতে উদ্যোগ চক্ৰত এক স্ফুলিঙ্গ সৃষ্টি কৰিছিল। ই বিকি কৌশলকো ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সংবেদনশীল কৰি তুলিছিল আৰু অৱশেষত তেওঁক এজন পাৱাৰহাউচ প্ৰদৰ্শক আৰু প্ৰতিভা হিচাপে তেওঁৰ প্ৰাপ্য পাইছিল যিয়ে সকলোকে বহি মনোযোগ দিছিল। অনুভৱ সিনহাৰ ‘আনিক’ৰ চাৰিওফালে হোৱা গুঞ্জন, এক ৰাজনৈতিক একচন থ্ৰিলাৰ য’ত আয়ুষ্মান খুৰানাই এজন গোপন আৰক্ষীৰ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে যি দেশলৈ শান্তি অনাৰ অভিযানত আছে, আমাক আয়ুষ্মানৰ চৰিত্ৰ, একচন চিকুৱেঞ্চৰ পৰিমাণৰ সৈতে ইউআৰআইৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে।

যদিও যুৱ তাৰকাগৰাকী অতীতত ‘বিকি ডোনাৰ’, ‘অন্ধাধুন’কে ধৰি আকৰ্ষণীয় সমলৰ অংশ আছিল যিয়ে তেওঁক ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা, ‘দম লগা কে হাইছা’, ‘বধাই হো’, ‘বালা’, আৰু আন কেইবাটাও বঁটা লাভ কৰিছিল, অভিনেতাজনে প্ৰথমবাৰৰ বাবে এজন গোপন আৰক্ষীৰ জোতাত ভৰি দিছিল। যদি সেয়াই নহয়, ‘আনেক’য়ে চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা অনুভৱ সিনহা আৰু খুৰানাৰ মাজত দ্বিতীয় সহযোগিতাও চিহ্নিত কৰে যিশেষবাৰৰ বাবে অনুচ্ছেদ 15 ত একেলগে কাম কৰিছিল, আন এখন চলচ্চিত্ৰ যাক সৰ্বসন্মতিক্ৰমে প্ৰশংসা কৰা হৈছিল। যিয়ে আমাক প্ৰশ্নটোলৈ লৈ আহে; আনেক খুৰানাৰ ইউআৰআই হ’ব নেকি? কিছুমানে এনেকুৱা ক’ব পাৰে, কিয়নো চিনেমাখনত উচ্চ অকটেন একচন ষ্টাণ্টৰ পৰা দৰ্শকক আগবঢ়োৱাৰ বাবে বহুত আছে, উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ জীৱনতকৈ ডাঙৰ পটভূমি, আয়ুষ্মান কদাচিত অৱতাৰত, আৰু এক আকৰ্ষণীয় প্লট। জনসাধাৰণৰ সৈতে এক পাৰ্ট্ৰিয়টিক সম্পৰ্ক স্থাপন কৰাৰ উপৰিও, আনেকে এনে এটা বিষয়ৰ সৈতেও সম্পৰ্কিত যিটো আমি আগতে ভাৰতীয় চলচ্চিত্ৰৰ কাপোৰত অন্বেষণ কৰা নাছিলোঁ।