Breaking

২০২৮ চনৰ অলিম্পিকত ক্ৰিকেট অন্তৰ্ভুক্ত হ’বনে? আইচিচিয়ে এই পৰিকল্পনা প্ৰেৰণ কৰিছে, অক্টোবৰ মাহত চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত লোৱা হ’ব

0 12

২০২৮ চনত আমেৰিকাৰ লছ এঞ্জেলছত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অলিম্পিকত ক্ৰিকেটক অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ সন্দৰ্ভত চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত চলিত বৰ্ষৰ অক্টোবৰৰ ভিতৰত লোৱা হ’ব। ক্ৰিকেটৰ জড়িততাৰ আশা। এই বিষয়ত আইচিচিয়ে নিজৰ সম্পূৰ্ণ পৰিকল্পনা লছ এঞ্জেলছ অলিম্পিক গেমছ আয়োজক সমিতিলৈ প্ৰেৰণ কৰিছে, তাৰ পিছত অক্টোবৰৰ ভিতৰত চূড়ান্ত সিদ্ধান্ত লোৱা হ’ব।


ক্ৰিকেটক অলিম্পিকত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ বাবে আইচিচিয়ে অতি সৰু পৰিকল্পনা প্ৰেৰণ কৰিছে। আইচিচিয়ে পুৰুষ আৰু মহিলা ক্ৰিকেটৰ বাবে ৬-৬ টা দলৰ পৰামৰ্শ দিছে। ক্ৰিকেটৰ ফৰ্মেটটোও টি-২০ ৰখা হৈছে। অলিম্পিকৰ বাজেটৰ কথা মনত ৰাখি কম দল অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ পৰিকল্পনা প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। সকলো মেচ একে স্থানতে অনুষ্ঠিত কৰাৰ পৰামৰ্শও দিয়া হৈছে যাতে আয়োজক দেশৰ বাজেট বিশেষ বৃদ্ধি নহয়। এই তথ্য ক্ৰিচিনফ’ৰ প্ৰতিবেদনত প্ৰকাশ পাইছে।

অক্টোবৰ মাহত সিদ্ধান্ত ল’ব
আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক কমিটীয়ে চলিত বৰ্ষৰ মাৰ্চ মাহৰ ভিতৰত ২০২৮ অলিম্পিকৰ বাবে নতুন ক্ৰীড়াৰ তালিকা প্ৰস্তুত কৰিব। ইয়াৰ পাছতে অক্টোবৰ মাহত মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া আই অ’ চিৰ অধিবেশনত সকলো নতুন ক্ৰীড়াৰ ওপৰত মগজুৰ ধুমুহাৰ অন্তত সিদ্ধান্ত লোৱা হ’ব। ক্ৰিকেটৰ লগতে বেছবল, চফটবল, ফ্লেগ ফুটবল, লেক্ৰছ, ব্ৰেক ডান্সিং, কাৰাটে, কিক বক্সিং, স্কোয়াছ আৰু মটৰস্প’ৰ্টছ ২০২৮ অলিম্পিকৰ অংশ হ’ব পৰা তালিকাত আছে।

সৰু পৰিকল্পনা এটা পঠিয়াই আশাৰ বতৰা তুলিলে
ক্ৰিকেটৰ বাবে দলসমূহ সীমিত কৰি আৰু মাত্ৰ এটা স্থানৰ পৰামৰ্শ দি আইচিচিয়ে ২০২৮ চনৰ অলিম্পিকত ক্ৰিকেটক অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ আশা বৃদ্ধি কৰিছে। অলিম্পিকত ৬টা ক্ৰিকেট দলে ইজনে সিজনৰ লগত কেনেদৰে প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিব আৰু কোনটো ফৰ্মেটত প্ৰতিযোগিতাখন অনুষ্ঠিত হ’ব সেয়া এতিয়াও প্ৰকাশ কৰা হোৱা নাই যদিও বিশ্বাস কৰা হৈছে যে যদি আইচিচিৰ প্ৰস্তাৱ গ্ৰহণ কৰা হয় তেন্তে মহিলা আৰু পুৰুষৰ টি-২০ৰ ৰেংকিং নিৰ্ধাৰিত তাৰিখলৈকে শীৰ্ষ দখল কৰা ৬-৬ টা দলে প্ৰৱেশ কৰিব পাৰিব।

Leave A Reply