Breaking

ঈশান কিষানৰ ঠাইত তৃতীয় টি-২০ মেচত পৃথ্বী শ্ব’ৱে সুযোগ পাবনে? এই ক্ষেত্ৰত কি ক’লে প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ৱাছিম ​​জাফৰে

0 56

নিউজিলেণ্ডৰ ছিৰিজত ঈশান কিষান আৰু শুবমান গিল নিজৰ নাম অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন কৰিব পৰা নাই। এই কাৰণতে পৃথ্বী শ্ব’ক দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ দাবী উত্থাপন হৈছে। এতিয়া ভাৰতৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ৱাছিম ​​জাফৰে এই সন্দৰ্ভত এটা ডাঙৰ বক্তব্য দিছে। অহা ১ ফেব্ৰুৱাৰীত আহমেদাবাদৰ নৰেন্দ্ৰ ষ্টেডিয়ামত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে তৃতীয় টি-২০ মেচ খেলিব ভাৰতীয় দলটোৱে। নিউজিলেণ্ডৰ ছিৰিজত এতিয়ালৈকে ঈশান কিষাণ আৰু শুবমান গিলে নিজৰ নাম অনুযায়ী প্ৰদৰ্শন কৰিব পৰা নাই। এই কাৰণতে পৃথ্বী শ্ব’ক সুযোগ দিয়াৰ দাবী উত্থাপন হৈছে। এতিয়া ভাৰতৰ প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ ৱাছিম ​​জাফৰে এই বিষয়ত ডাঙৰ বুঢ়া আঙুলি দেখুৱাইছে।

ৱাছিম ​​জাফৰে এই বক্তব্য আগবঢ়ায়

পৃথ্বী শ্ব’ৰ বিষয়ে কোৱাৰ সময়ত ই এছ পি এনক্ৰিচিনফ’ত ৱাছিম ​​জাফৰে কয়, ‘হয়, মই ভাবো দল পৰিচালনাই এই বিষয়ে চিন্তা কৰা উচিত। যদিও, আমি দেখিছো যে পৰিচালনা সমিতিয়ে বিশেষ পৰিৱৰ্তন নকৰে, কিন্তু হয়তো দলটোৱে এই বিষয়টো চাব।

টিম ইণ্ডিয়াই এই শৃংখলাত জয়ী হ’ব নে নহয়? এই প্ৰশ্নৰ সন্দৰ্ভত প্ৰাক্তন অ’পেনাৰ ৱাছিম ​​জাফৰে কয়, ‘মই পূৰ্বেও ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছিলোঁ যে ভাৰতে এই শৃংখলাত ২-১ গ’লত জয়লাভ কৰিব। দ্বিতীয়খন খেলত জয়লাভ কৰাৰ পিছত দলটোৱে এই ছন্দ বজাই ৰাখিব।

গিল-ইছানে ফ্লপ কৰিলে

শ্ৰীলংকা আৰু নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ দুৰ্ভাগ্যজনকভাৱে ব্যৰ্থ হৈছে শুবমান গিল। যোৱা পাঁচটা ইনিংছত গিলে মাত্ৰ ৭, ৫, ৪৬, ৭, ১১ ৰানহে সংগ্ৰহ কৰিছে। একে সময়তে ঈশান কিষানেও টিম ইণ্ডিয়াৰ হৈ ডাঙৰ ইনিংছ খেলিব পৰা নাই। টিম ইণ্ডিয়াক দ্ৰুত আৰম্ভণি দিয়াৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ দায়িত্ব এই দুয়োজন বেটছমেনৰ আছিল যদিও সেই ক্ষেত্ৰত এই তাৰকা খেলুৱৈসকলে অসফল বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। এই কাৰণেই অধিনায়ক হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াই পৃথ্বী শ্ব’ক তৃতীয় টি-২০ মেচত সুযোগ দিব পাৰে।

বিস্ফোৰক বেটিং বিশেষজ্ঞ

উৎকৃষ্ট ফৰ্মত দৌৰিছে পৃথ্বী শ্ব’। তেওঁ বিস্ফোৰক বেটিঙত বিশেষজ্ঞ। ঘৰুৱা ক্ৰিকেটত তেওঁ ৰঞ্জী ট্ৰফীত ৩৭৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰিছে, যিটো ৰঞ্জী ট্ৰফীৰ ইতিহাসত দ্বিতীয় সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ স্ক’ৰ। ইতিমধ্যে তেওঁ টিম ইণ্ডিয়াৰ হৈ অ’পেন কৰিছে। তেওঁৰ অপৰিসীম অভিজ্ঞতা আছে, যি ভাৰতৰ বাবে উপযোগী হ’ব পাৰে।

Leave A Reply