Breaking

কম দামতে পাব ৭ চিটাৰ গাড়ী ! পিছে কম দামত পাব ক’ত এনে গাড়ী

0 15

যদি আপোনাৰ এটা বৃহৎ পৰিয়াল আছে, তেন্তে ৭ আসনৰ গাড়ী এখন আপোনাৰ বাবে অধিক ব্যৱহাৰিক হ’ব, কিয়নো ইয়াত অধিক ঠাই পোৱা যায়। যদিও, বহুতে অনুভৱ কৰে যে ৭ চিটাৰ গাড়ী বহুত দামী হ’ব, কিন্তু কওঁ যে দেশত বহুতো সস্তীয়া ৭ চিটাৰ গাড়ী আছে। ৬ লাখৰ তলৰ ৭ আসনৰ গাড়ী: যদি আপোনাৰ এটা বৃহৎ পৰিয়াল আছে, তেন্তে ৭ আসনৰ গাড়ী এখন আপোনাৰ বাবে অধিক ব্যৱহাৰিক হ’ব, কিয়নো ইয়াত অধিক ঠাই পোৱা যায়। যদিও, বহুতে অনুভৱ কৰে যে ৭ চিটাৰ গাড়ী বহুত দামী হ’ব, কিন্তু কওঁ যে দেশত বহুতো সস্তীয়া ৭ চিটাৰ গাড়ী আছে। এনে পৰিস্থিতিত আজি আমি আপোনালোকক দেশত বিক্ৰী হোৱা সস্তাতম ৭ চিটাৰ গাড়ীৰ তথ্য দিম। এই গাড়ীসমূহৰ মূল্য ৫.৪২ লাখ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। কেৱল এয়াই নহয়, যদি আমি ইয়াৰ চিএনজি সংস্কৰণৰ কথা কওঁ, তেন্তে ই ২৬ কিলোমিটাৰ পৰ্যন্ত মাইলেজ দিব পাৰে, যাৰ বাবে ইয়াক চলোৱাৰ খৰচ যথেষ্ট হ্ৰাস পাব।

মাৰুতি চুজুকি ইকো

মাৰুতি চুজুকি ইকো ৫ চিটাৰ আৰু ৭ চিটাৰ দুয়োটা বিকল্পতে আছে। দেশৰ ভিতৰতে সস্তাতম ৭ চিটাৰ গাড়ী। কেৱল এয়াই নহয়, ই সৰ্বাধিক বিক্ৰী হোৱা ৭ আসনৰ গাড়ীও। ইয়াৰ মূল্য ৫.১০ লাখ টকা (৫ আসনৰ)ৰ পৰা আৰম্ভ হয়। ইয়াৰ ৭ চিটাৰ সংস্কৰণৰ মূল্য ৫.৪২ লাখ টকা (এক্স শ্ব’ৰুম)ৰ পৰা আৰম্ভ হয়। ই পেট্ৰ’ল আৰু চিএনজি ইন্ধন দুয়োটা বিকল্পতে আহে। চিএনজিত ইয়াৰ মাইলেজ ২৬ কিলোমিটাৰ পৰ্যন্ত।

ৰেন’ ট্ৰাইবাৰ

দেশৰ দ্বিতীয় সস্তা ৭ আসনৰ গাড়ী ৰেন’ ট্ৰাইবাৰ। ইয়াৰ মূল্যৰ পৰিসৰ ৫.৯২ লাখ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। ইয়াত ১.০ লিটাৰৰ, প্ৰাকৃতিকভাৱে এস্পিৰেটেড, ৩ চিলিণ্ডাৰ পেট্ৰ’ল ইঞ্জিন আছে যিয়ে ৭২পিএছ আৰু ৯৬এনএম উৎপাদন কৰে। ইয়াত ৮৪ লিটাৰ বুট স্পেচ পোৱা যায়। গাড়ীখনে ৮ ইঞ্চিৰ টাচস্ক্ৰীণ ইনফ’টেইনমেণ্ট চিষ্টেম, ৬-ৱে এডজাষ্টেবল ড্ৰাইভাৰ চিট, ষ্টিয়াৰিং মাউণ্টেড কণ্ট্ৰ’ল, পুছ-বুটাম ষ্টাৰ্ট/ষ্টপ, ডিজিটেল ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট ক্লাষ্টাৰ আৰু প্ৰজেক্টৰ হেডলেম্পৰ দৰে বৈশিষ্ট্য লাভ কৰে।

মাৰুতি এৰতিগা

তালিকাত তৃতীয় নম্বৰ হৈছে মাৰুতি চুজুকি এৰ্টিগাৰ, ই বাকী দুখন বাহনতকৈ ডাঙৰ। ইয়াৰ মূল্য ৰেঞ্জ ৮.৪১ লাখ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত পেট্ৰ’ল আৰু চিএনজি ইন্ধন দুয়োটা বিকল্প পোৱা যায়। ই এমপিভি ছেগমেণ্টত আহে। ইয়াত ১.৫ লিটাৰ পেট্ৰ’ল ইঞ্জিন (মৃদু হাইব্ৰিড প্ৰযুক্তিৰ সৈতে) পোৱা যায়। ই ১০৩পিএছ আৰু ১৩৭এনএম আউটপুট উৎপাদন কৰে। এই মাইলেজে চিএনজিত ২৬ কিলোমিটাৰ মাইলেজ দিব পাৰে।

Leave A Reply