Breaking

২০২৩ চনৰ ভিতৰত উত্তৰ পূৱৰ সকলো ৰাজ্যৰ ৰাজধানীৰ সৈতে ৰে’ল সংযোগ ব্যৱস্থা

0 1,353

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক :

২০২৩ চনৰ ভিতৰত উত্তৰ পূৱৰ সকলো ৰাজ্যৰ ৰাজধানীৰ সৈতে ৰে’ল সংযোগ ব্যৱস্থা কৰা হ’ব ৷ ৰে’লৱে ব’ৰ্ডৰ সভাপতি বিনোদ কুমাৰ যাদৱে এক ভাৰ্চুৱেল মিডিয়া কনফাৰেন্সত এই কথা কয় ৷ আমি উত্তৰ পূৱৰ ৰাজ্যবোৰৰ ৰাজধানীৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পৰাকৈ প্ৰকল্প হাতত লৈছো ৷ আজিৰ দিনটোত ছিকিমক বাদ দি সকলো উত্তৰ পূৱৰ ৰাজ্যবোৰ ৰে’ল নেটৱৰ্কত সংযোগ কৰা হ’ব ৷ আমি উত্তৰ পূৱৰ সকলো ৰাজধানীৰ লগত সংযোগ স্থাপনৰ বাবে কাম কৰিছো৷ অসম, ত্ৰিপুৰা আৰু অৰুণাচল প্ৰদেশৰ সৈতে ইতিমধ্যে সংযোগ কৰা হৈছে ৷ মণিপুৰ, মিজোৰাম আৰু মেঘালয়ৰ ৰাজধানীৰ সৈতে সংযোগৰ বাবে কামৰ অগ্ৰগতি হৈ আছে ৷ মণিপুৰৰ লগত অহা ২০২২ চনৰ মাৰ্চ, মিজোৰামৰ লগত ২০২৩ চনৰ মাৰ্চ, মেঘালয়ৰ লগত ২০২২ চনৰ মাৰ্চ, নাগালেণ্ডৰ লগত ২০২৩ চনৰ চনৰ মাৰ্চ আৰু ছিকিমৰ লগত ২০২২ চনৰ ডিচেম্বৰ মাহৰ ভিতৰত সংযোগ কৰা হ’ব বুলি সভাপতিজনে জনায়৷ ইয়াৰ লগতে তেওঁ যোৱা ৫ বছৰত ভাৰতীয় ৰে’লৰ অগ্ৰগতিৰ কথা উল্লেখ কৰে ৷  ইয়াৰ লগতে তেওঁ যোৱা ৫ বছৰত ভাৰতীয় ৰে’লৰ অগ্ৰগতিৰ কথা উল্লেখ কৰে৷ তেওঁ কয় যে যোৱা ৫ বছৰত বহু কাম ভাৰতীয় ৰে’লৱেই উত্তৰ পূৱত কাম কৰিছে ৷ অহা তিনি বছৰত অধিক কাম কৰিব বুলি তেওঁ জনায় ৷