ৰাষ্ট্ৰীয় হস্ততাঁত দিৱস উপলক্ষে ৰাজগড়ত তাঁতশাল বিতৰণ

0 1,258

দৈনন্দিন বাৰ্তা ডেস্ক : ৰাষ্ট্ৰীয় হস্ততাঁত দিৱস উপলক্ষে আজি গুৱাহাটী মহানগৰীৰ ৰাজগড় বিহুতলীত গুৱাহাটী উন্নয়ন মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যৰ উপস্হিতিত তাঁতশাল বিতৰণ কৰা হয়৷ ৫৩ নং পূৱ গুৱাহাটী সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত চানমাৰি, লাচিত নগৰ, ৰাজগড়, ভঙাগড়কে ধৰি বিভিন্ন অঞ্চলৰ অতি প্ৰতিভাসম্পন্ন প্ৰায় ২৫ গৰাকী মহিলাৰ মাজত তাঁতশালৰ লগতে আৱশ্যকীয় অন্যান্য সামগ্ৰী বিতৰণ কৰা হৈছে৷ পূৱ গুৱাহাটী সমষ্টিৰ বিধায়ক তথা ৰাজ্যৰ কেবিনেট মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যৰ অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি কয় যে একাংশ প্ৰতিভাবান মহিলাই নিজৰ কৰ্মদক্ষতাৰ অটুট আছে৷ তেওঁলোকে উপযুক্ত সামগ্ৰীৰ অভাৱত নিজৰ কৰ্মত আগুৱাই যোৱত যঠেষ্ট বাধাৰ সন্মুখীন হয়৷ ইয়াৰ বাবেই যি সকল মহিলা হস্তশিল্পত আগবঢ়া সেইসকলক সামান্য সহায়ৰ বাবেই আজি তাঁতশালৰ লগতে যাৱতীয় সামগ্ৰী দিয়া হৈছে বুলি মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰে৷ উল্লেখ্য যে আজি তাঁতশাল বিতৰণ অনুষ্ঠানত বিজেপি চেন্ট্ৰেল কমিটীৰ সভাপতি অসীম হাজৰিকা, পূৱ গুৱাহাটী মণ্ডল সভাপতি সঞ্জীৱ গোশ্বামীৰ লগতে ভালে সংখ্যক ব্যক্তি উপস্থিত থাকে ৷