Breaking

দিকৰাই প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা অনুষ্ঠান : সহকাৰী শিক্ষক গোলাপ বৰাইকক বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা

0 2,012

বিশ্বনাথ জিলাৰ ইটাখোলাস্থিত বৃহৎৰ দিকৰাই প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত আজি সদ্য বিদায়ী শিক্ষক গোলাপ বৰাইকক বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা জনায়। বিদ্যালয়খনত পুৱাৰ ভাগত অনুষ্ঠিত বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা অনুষ্ঠানটিৰ আঁ‌ত ধৰে বিদ্যালয়খনৰে সহঃশিক্ষক গোপাল চৱৰ আৰু সভাৰ সভাপতিত্ব কৰে বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি লক্ষন তাঁ‌তিয়ে। দিকৰাই প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত ২০১১ চনত সহকাৰী শিক্ষক হিচাপে যোগদান কৰা শিক্ষক গোলাপ বৰাইক যোৱা ২০২০ বৰ্ষৰ আগষ্ট মাহত ৰাজ্য চৰকাৰৰ শিক্ষা বিভাগে নিযুক্তি দিয়া নিয়মীয়া শিক্ষক হিচাপে নিযুক্তি পোৱাত শিক্ষক গৰাকীয়ে বিদ্যালয়খনৰ পৰা বিদায় লবলগীয়া হয়। উল্লেখ্য যে বিশেষ ভাবে সক্ষম শিক্ষক গোলাপ বৰাইকে উইলিয়াম চন মেগৰ কোম্পানীৰ চাহ বাগিচাৰ প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত শিক্ষককতা হিচাপে কৰ্মৰত অৱস্থাত যোৱা ২০১৯ বৰ্ষত শিক্ষা বিভাগে অনুষ্ঠিত সাধাৰণ টেট পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ন হৈ সুখ্যাতিৰে উৰ্ত্তীন্ন হৈছিল। দুইশতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে অধ্যয়ন কৰা দিকৰাই প্ৰাথমিক বিদ্যালয়খনত ৰাইজ অবিভাৱক আৰু বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিৰ বিষয়ববীয়াসকলৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা অনুষ্ঠানটিত বিদায়ী শিক্ষক বৰাইকক ফোলাম গামোচা,সম্বৰ্দ্ধনা পত্ৰ আৰু এখন শৰাইৰে বিদায় সম্ভাষণ জনোৱা হয় লগতে প্ৰতিযোগি মনোভাৱসম্পন্ন থকা শিক্ষক গৰাকীক ছাত্ৰ-ছাত্ৰী তথা অভিভাৱকসকলেও ফোলাম গামোচা, কিতাপ,কলম আদিৰে বিদায় সম্বৰ্দ্ধনা জনায়। দিকৰাই বাগিচাখৰে বাসিন্দা কনিষ্ঠ শিক্ষক বৰাইক বৰ্তমান শোণিতপুৰ জিলাৰ বালিপাৰা শিক্ষা খণ্ডৰ অন্তৰ্গত বাঁহবাৰী প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ৰ সহকাৰী শিক্ষক হিচাপে কৰ্মৰত। এক আবেগ বিহুলনল পৰিৱেশত বিদ্যালয়খনৰ প্ৰধান শিক্ষয়িত্ৰী ৰীতা তাঁ‌তীয়ে বিদায়ী শিক্ষক গৰাকীক পোৱা কৰ্ম দিনৰ ওপৰত অভিজ্ঞতা সম্পৰ্কে মন্তব্য আগবঢ়াই। এক গাম্ভীৰ্য পূৰ্ণ অনুষ্ঠানত বিশেষভাবে অংশ গ্ৰহণ কৰি নদুৱাৰ শাখা আটছাৰ সভাপতি আনন্দ তচাই বিদায়ী শিক্ষক গৰাকীক সম্বোধন কৰি শিক্ষাগুৰু সকলৰ ত্যাগী জীৱণ সম্পৰ্কে এক আলোকপাত আগবঢ়াই। বিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক গোট আৰু বিদ্যালয় পৰিচালনা সমিতিয়ে আয়োজিত অনুষ্ঠানটিত দিকৰাই চাহ বাগিচাৰ কৰ্মচাৰী ফিৰংগী বৰাইক,মাতৃ গোটৰ সভানেত্ৰী পদ্মা তচা,বিশিষ্ট ব্যক্তি ৰুহীত তচা আদি কৰি স্থানীয় কেইবাগৰাকী বিশিষ্ট ব্যক্তি উপস্থিত থাকে।