Breaking

নৱৰাত্ৰিৰ মাজতে হ’ব প্ৰচণ্ড বৰষুণ, আই এম ডিৰ সতৰ্কবাণী…

0 75

বৰষুণৰ সতৰ্কবাণীঃ নৱৰাত্ৰীৰ সময়ত বহু ৰাজ্যত বতৰ পৰিৱৰ্তন হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিছে আৰু ভাৰতৰ বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে ১৭ অক্টোবৰলৈকে বহু ৰাজ্যত বৰষুণৰ ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছে। উত্তৰ ভাৰতৰ উপৰিও আই এম ডিয়ে দক্ষিণ ভাৰতৰ বহু ৰাজ্যত বৰষুণ সন্দৰ্ভত এক সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। ইয়াৰ লগতে উত্তৰাখণ্ডতো বতৰ সলনি হ’বলৈ আৰম্ভ কৰিছে আৰু বৰফ পৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে৷ দেওবাৰে কেদাৰনাথ ধামত এই ঋতুৰ প্ৰথম বৰফ পৰিল।আইএমডিৰ তথ্য অনুসৰি আজি (১৬ অক্টোবৰ) জম্মু-কাশ্মীৰ, লাডাখ, হিমাচল প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, দিল্লী, হাৰিয়ানা, চণ্ডীগড় আৰু পঞ্জাৱত সামান্য বৰষুণ হ’ব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও ইউ পি আৰু ৰাজস্থানৰ কিছু অঞ্চলতো লঘু বৰষুণ হ’ব পাৰে। বতৰ বিজ্ঞান বিভাগেও দক্ষিণ ভাৰতত বৰষুণৰ সন্দৰ্ভত সকীয়াই দিছে আৰু ১৭ অক্টোবৰলৈকে তামিলনাডু, পুডুচেৰী আৰু কেৰালাত প্ৰবল বৰষুণ হ’ব পাৰে বুলি জানিবলৈ দিছে।

কেদাৰনাথকে ধৰি কেদাৰনাথৰ আশে-পাশে থকা ওখ পাহাৰত বৰষুণ আৰু বৰফ পৰাৰ ফলত অঞ্চলসমূহত ঠাণ্ডা বৃদ্ধি পাইছে। ডেৰাডুন বতৰ বিজ্ঞান কেন্দ্ৰই সোমবাৰে ৰাজ্যৰ প্ৰায়বোৰ জিলাত একাংশ ঠাইত বজ্ৰপাত আৰু বজ্ৰপাতৰ লগতে শিলাবৃষ্টিৰ ভৱিষ্যদ্বাণী কৰিছে।


Leave A Reply