Breaking

ক্ৰীড়াক্ষেত্ৰত চীনৰ পণ্য বৰ্জনৰ হুংকাৰ ভাৰতৰ ।

0 916

গুৱাহাটী :  ১৫ জুনত এলএচিৰ গালৱানত ২০জন ভাৰতীয় সেনা নিহত হোৱাৰ ঘটনাত ক্ৰীড়াক্ষেত্ৰত চীনৰ পণ্য বৰ্জনৰ হুংকাৰ দিছে৷ ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনৰ মহা সচিব ৰাজীৱ মেহতাই স্পষ্টকৈ কৈছে টকীয় অলিম্পিকৰ সময় পৰ্যন্ত ভাৰতীয় দলৰ কেটিং পাৰ্টনাৰ লি নিঙৰ সৈতে ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনে স্পনছৰশ্বিপ লোৱা উচিত বুলি তেওঁ ব্যক্তিগত মতামত দিছিল৷ এয়া মোৰ ব্যক্তিগত মতামত যে ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনৰ সৈতে লি নিঙৰ স্পনছৰশ্বিপ এৰাই উচিত৷ এতিয়া সময় আহিছে আমি চীন আৰু সেই দেশখনৰ সামগ্ৰীৰ বিৰোধিতা কৰাৰ৷ মই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ অনুভূতিৰ প্ৰতি শ্ৰদ্ধা জনাও আৰু মই বিশ্বাস কৰো যে অতি সোনকালে ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনৰ বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত এই বিষয়টো আহ্বান জনাব৷ প্ৰথমে দেশ আৰু আমি সকলো ঐক্যবদ্ধ হোৱা উচিত৷ ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনৰ কোষাধ্যক্ষ আনন্দেশ্বৰ পাণ্ডেয়ে এনেদৰে কয়৷ আনহাতে মেহতাই কয়, নি নিং হ’ল চীনৰ ব্ৰেণ্ড আৰু আমি টকীয় অলিম্পিক পৰ্যন্ত চুক্তি কৰিছিলো৷ যদি এই অৱস্থা থাকে আমি ভাবিবলৈ বাধ্য হম৷ ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েছনৰ সাধাৰণ সভাত এই বিষয়টো আলোচনা হ’ব৷ ব্যক্তিগত পৰ্যায়ত কোনো আলোচনা নহয়৷ আমি তেওঁলোকৰ লগত চুক্তি কৰিছো৷ তেওঁলোক ৰিঅ’ অলিম্পিকৰ পৰাই আমাৰ কিটিং পাৰ্টনাৰ৷ কিন্তু আমাৰ বাবে দেশ আগত৷