Breaking

আন্তৰাষ্ট্ৰীয় নাৰী দিৱস ২০২১ : স্মৃতি ইৰাণীয়ে এই বিশেষ পোষ্টেৰে নাৰীসকলক ধন্যবাদ জনাইছে

0 2,012

স্মৃতি ইৰাণীৰ পোষ্টে মানুহক প্ৰশংসামূলক মন্তব্য ভাগ বতৰা কৰিবলৈ প্ৰেৰিত কৰিছিল। সামাজিক, সাংস্কৃতিক, অৰ্থনৈতিক আৰু ৰাজনৈতিক ক্ষেত্ৰত মহিলাৰ সাফল্য উদযাপন কৰিবলৈ প্ৰতি বছৰে ৮ মাৰ্চত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় নাৰী দিৱস পালন কৰা হয়।এই অনুষ্ঠানত বিভিন্ন মহিলাৰ সমস্যাৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টি কৰা হয়।এই দিনটো উদযাপন কৰিবলৈ আৰু আনক শুভেচ্ছা জনাবলৈ বহুতে বিভিন্ন ছচিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত বিশেষ পোষ্ট ভাগ বতৰা কৰে।

https://www.instagram.com/tv/CMJVAhFnJr1/?utm_source=ig_embed

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণী তেওঁলোকৰ ভিতৰৰে এগৰাকী তেওঁ ইনষ্টাগ্ৰামলৈ এটা ভিডিঅ’ ভাগ বতৰা কৰি “কোভিড ১৯ মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজৰ নেতৃত্ব দিয়া ৬ নিযুততকৈও অধিক ভাৰতীয় মহিলাক ধন্যবাদ জনাইছে।নাৰীৰ অবিহনে কোনো নায়ক নাই। কোভিড ১৯ মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজৰ নেতৃত্ব দিয়া ৬ নিযুততকৈও অধিক ভাৰতীয় মহিলাৰ প্ৰতি কৃতজ্ঞ তেওঁলোকৰ স্থিতিস্থাপকতা, তেওঁলোকৰ সেৱা, তেওঁলোকৰ অৱদানে লাখ লাখ জীৱন ৰক্ষা কৰিছিল। আমাৰ ৰাষ্ট্ৰ তেওঁলোকৰ নেতৃত্বৰ বাবে কৃতজ্ঞ,”

তেওঁ ভিডিঅ’টো ভাগ বতৰা কৰোঁতে লিখিছিল।এনিমেটেড ভিডিঅ’টো বিভিন্ন ইউনিফৰ্মত মহিলাসকলক দেখুৱাবলৈ খোলে, চিকিৎসকৰ পৰা সৈনিকলৈ। ইয়াৰ পিছত চলি থকা মহামাৰীৰ বিৰুদ্ধে যুঁজত মহিলাসকলৰ সাফল্য আৰু অৱদান প্ৰদৰ্শন কৰা হয়।