কৰ’না হটস্পট হ’ল কেনেকৈ জিএমচিএইছ

0 50

দৈনন্দিন বাৰ্তা প্ৰতিবেদন

গুৱাহাটী চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ সমগ্ৰ চৌহদ হৈ পৰিছে প্ৰাণঘাটক কৰ’না ভাইৰাছৰ নতুন হটস্পট।কালি চিকিৎসক ডাঃ লিথীকেশ ডি এছ কৰ’নাক্ৰান্ত হোৱাৰ পিছত একেটা চৌহদৰে আঞ্চলিক দন্ত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ পিজি শিক্ষাৰ্থী ডাঃ দীপা ডেকাৰ দেহত ওলাইছে কোভিড-১৯ ভাইৰাছ।কিন্তু কেনেকৈ আৰু কাৰ জৰিয়তে জিএমচিএইছত কৰ’না সংক্ৰমণ হ’ল তাকলৈ আতংকৰ সূচনা হৈছে।ইতিমধ্যে জিএমচিএইছৰ প্ৰায় চাৰিশ চিকিৎসক,নাৰ্ছ,চিকিৎসাকৰ্মীক কোৱাৰেন্টাইন কৰা হৈছে।২৫০০ জনৰ নমুনা পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে।অধীক্ষক ডাঃৰমেন তালুকদাৰ আৰু অন্য ১৮০ জনৰ নমুনাৰ ফলাফল নিগেটিভ আহিছে।আনসকলৰ ফলাফলৰ অপেক্ষা কৰা হৈছে। কন্টেইনমেন্ট কৰা হৈছে এক আৰু পাঁচ নং হোষ্টেল,দন্ত চিকিৎসা কলেজৰ ছাত্ৰীনিবাস আৰু কেন্টিনখন।ইফালে কৰনাক্ৰান্ত চিকিৎসক ডাঃ লিথিকেশ প্ৰায়ে আহিছিল দন্ত কলেজৰ কেন্টিনলৈ।ডাঃ দীপা ডেকাই জিএমচিএইছৰ কৰ’না স্ক্ৰীনিঙৰ দায়িত্বত আছিল।লগত আছিল কেবাজনো চিকিৎসক,নাৰ্ছ আদি।এনেকৈ দুই ডাক্তৰৰ দেহত কৰ’না সংক্ৰমণ হোৱাৰ ফলত বাহিৰৰ ৰোগীৰ বাবে বন্ধ কৰা হৈছে চিকিৎসালয়।এইসময়ছোৱাত ডাঃ লিথিকেশ আৰু ডাঃদীপা কিমান ৰোগী,সহকৰ্মী,নাৰ্ছ,চিকিৎসাকৰ্মী আদিৰ লগতে আন লোকৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিছিল সেয়া এতিয়াও হিচাবৰ বাহিৰত।যাৰবাবে জিএমচিএইছত এতিয়া আতংক বিয়পি পৰিছে।।।

x

COVID-19

India
Confirmed: 165,386Deaths: 4,711
ine
x

COVID-19

World
Confirmed: 5,898,252Deaths: 367,273
insdffe