Breaking

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চাহ দিৱসৰ দিনা যোৰহাটৰ বিশিষ্ট চাহ উদ্যোগপতি কমল জালানৰ ক্ষুদ্ৰ চাহ খেতিয়কলৈ আহ্বান : অসমৰ চাহ বিশ্ব দৰবাৰত প্ৰতিষ্ঠা কৰাৰ অপ্ৰাণ চেষ্টা

0 36

টীয়ক

বৃহস্পতিবাৰে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চাহ দিৱস। অসমৰ চাহে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত এক সুকীয়া আসন ইতিমধ্যে দখল কৰিছে৷ ৰাজ্যখনৰ অৰ্থনীতিৰ ই মেৰুদণ্ডস্বৰূপ, অৱশ্যে বৰ্তমান দেশত চলি থকা লকডাউনৰ ফলত বৃহৎ লোকচানৰ সন্মুখীন হৈছে অসমৰ চাহ উদ্যোগটোৱে। তৎসত্তেও ৰাষ্ট্ৰসংঘই ২১ মে’ দিনটোতে প্ৰথমবাৰৰ চাহ দিৱস হিচাপে স্বীকৃতি প্ৰদান কৰি ১৯৭ বছৰ গৰকা চাহ উদ্যোগটোৰ লগত জড়িত সকলোকে উৎসাহিত কৰি তুলিছে। সেয়ে দেশৰ জটিল পৰিস্থিতিৰ বাবে এই দিৱস অনুষ্টুপীয়াকৈ উদযাপন কৰে নটাই। উল্লেখযোগ্য যে এই বিশেষ দিনটোত যোৰহাটৰ জিলাৰ চেনিজানস্থিত অন্যতম অগ্ৰণী চাহ উদ্যোগ শ্যাম টিৰ স্বত্বাধিকাৰী কমল জালানে সকলোকে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় চাহ দিৱসৰ শুভেচ্ছা জনোৱাৰ লগতে কোনো কাৰণতে ক্ষুদ্ৰ চাহ খেতিয়কসকলক শংকিত তথা হতাশ নহৈ ধৈৰ্য সহকাৰে পুনৰ চাহ খেতিত মনোনিৱেশ কৰি অনাগত দিনত অসমৰ চাহক বিশ্ব দৰবাৰত প্ৰতিষ্ঠা কৰি নিজৰ লগতে ৰাজ্যখনৰ অৰ্থনীতি উন্নয়ন অৰিহণা যোগাবলৈ আৰু লকডাউনৰ ফলত প্ৰতিজন খেতিয়কৰ হোৱা লোকচানৰ প্ৰতি মন নিদি অধিক উদ্যমেৰে নিজৰ কৰ্মত ব্ৰতি হ’বলৈ আহ্বান জনায়।