Breaking

মাজুলী জিলাত ১৪৪ ধাৰা জাৰী

0 2,021

মাজুলী জিলাৰ জনসাধাৰণৰ মাজত শান্তি-শৃংখলা অটুট ৰখাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি মাজুলী জিলাৰ জিলা দণ্ডাধীশ বিক্ৰম কৈৰীয়ে তৎকালীন ভাৱে বলবৎ হোৱাকৈ জিলাখনত ভাৰতীয় ফৌজদাৰী কাৰ্যবিধি আইনৰ ১৪৪ ধাৰাৰ অধীনত এক নিষেধাজ্ঞা জাৰী কৰিছে ৷ এই নিষেধাজ্ঞা অনুসৰি জিলা উপায়ুক্ত কাৰ্যালয়ৰ এশ মিটাৰ ব্যাসাৰ্দ্ধৰ ভিতৰত কোনো ধৰণৰ ধৰ্ণা , অনাধিকাৰ প্ৰৱেশ কৰিব নোৱাৰিব ৷ ৰাজহুৱা স্থানত পাঁচ বা ততোধিক ব্যক্তি অনুমতি অবিহনে একত্ৰিত হ’ব নোৱাৰিব ৷ ৰাজহুৱা স্থানত শোভাযাত্ৰা , সভা , প্ৰতিবাদ , ধৰ্ণা বা সমদল বাহিৰ কৰিব নোৱাৰিব ৷ ৰাজহুৱা স্থানত অনুমতি অবিহনে জনসভা , শোভাযাত্ৰা , প্ৰদৰ্শনী আদি কৰিব নোৱাৰিব ৷ অকতৃত্বশীল ভাৱে অস্ত্ৰ , যাঠি-জোং , তৰোৱাল , বন্দুক আদি লৈ ফুৰিব নোৱাৰিব ৷ অকতৃত্বশীল ভাৱে ৰাজহুৱা স্থানত ধন সংগ্ৰহ কৰিব নোৱাৰিব ৷ অনুমতি অবিহনে অনুভাষ যন্ত্ৰ আৰু কোনো ব্যক্তি , কাৰ্যালয় বা গুদাম ঘেৰাও কৰিব নোৱাৰিব ৷ কোনো কাৰ্যালয় , দেৱাল , পথত পষ্টাৰ বা লিখিব নোৱাৰিব ৷ সন্ধিয়া পাঁচ বজাৰ পৰা পূৱা ৭ বজাৰ ভিতৰত ফেৰী আদি চলাব নোৱাৰিব আৰু অসামৰিক লোকে সৈন্য বাহিনীৰ পোছাক পৰিধান কৰিব নোৱাৰিব ৷ এই আদেশ ভংগকাৰীৰ বিৰুদ্ধে ১৪৪ ধাৰাৰ অধীনত শাস্তি প্ৰদান কৰা হ’ব বুলি উক্ত নিষেধাজ্ঞাত উল্লেখ কৰিছে ৷

Leave A Reply