Breaking

অসমলৈ দলে-বলে আহিছে বহিৰাজ্যৰ পৰা

0 79

দৈনন্দিন বাৰ্তা প্ৰতিবেদন

অসমলৈ ঘূৰিছে বাহিৰত আবদ্ধ লোকসকল।চৰকাৰৰ মধ্যস্থতাত ৰাজস্থানৰ কোটাৰ পৰা সোতৰখন বাছেৰে আহিছিল অভিভাবকসহ চাৰি শতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰী।ইয়াৰ পিছতে তৃতীয় পৰ্যায়ৰ লকডাউনৰ সময়ত চৰকাৰৰ অনুমতি লৈ উত্তৰপূবৰ ৰাজ্যৰ পৰা কেবাহাজাৰ লোক আহিল নিজ ঘৰলৈ।ইয়াৰ পিছতে আজমেৰ দৰগাহৰ পৰা এখন বাছত প্ৰশাসনৰ চকুত ধূলি দি অহা কৰনাক্ৰান্ত এজনৰ পৰা প্ৰায় দহজনলৈ বিয়পিল প্ৰাণঘাটি ভাইৰাছ।এইবাছখনৰ আগমনে ৰাজ্যবাসীক সচকিত কৰি তুলিছে।ইয়াৰ লগতে দক্ষিণৰ মুম্বাই,গুজৰাট,হাইদৰাবাদ আদিৰ পৰাও বাছেৰে অসমলৈ মানুহ অহাৰ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰা বুলি জিনিব পৰা গৈছে।উল্লেখ্য যে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে ৰাইজৰ জনপ্ৰিয় শিল্পী জুবিন গাৰ্গ পৰিয়ালসহ গুৱাহাটী অভিমুখে যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছে।মুম্বাইৰ পৰা অহা সকলৰ মাজত মুম্বাইত চিকিৎসাধীন ৰোগী আৰু আত্মীয় আদিও আছে।কিছুদিনৰ পূৰ্বে মন্ত্ৰী হিমন্তবিশ্ব শৰ্মাই সংবাদমেলৰ জৰিয়তে ৰাজ্যৰ বাহিৰত প্ৰায় বিছলাখ অসমৰ বাসিন্দা থকা বূলি সদৰী কৰিছিল।এইলোকসকলৰ জৰুৰী কাম নাথাকিলে এইসময়ত অসমলৈ নাহিবলৈ তেওঁ কৈছিল।চৰকাৰে তিনিমাহলৈ আৰ্থিক অনুদান দিব বুলিও কৈছিল।তথাপি একাংশই অসম অভিমুখে যাত্ৰা কৰাৰ খবৰে বিভিন্নজনৰ মাজত মিশ্ৰিত প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে।।।