Breaking

আজি সামৰণি পৰিব ৩৩ সংখ্যক গুৱাহাটী গ্ৰন্থমেলা

0 2,016

আজি ৩৩ সংখ্যক গুৱাহাটী গ্ৰন্থমেলাৰ অন্তিমটো দিন । ৩৩ সংখ্যক গুৱাহাটী গ্ৰন্থমেলাৰ সামৰণি অনুষ্ঠানত সভাপতিত্ব কৰিব বিত্ত, স্বাস্থ্য, শিক্ষা আৰু অসম প্ৰকাশন পৰিষদৰ অধ্যক্ষ ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

লগতে এই অনুষ্ঠানত বিশিষ্ট অতিথিৰূপে উপস্থিত থাকিব অসম সাহিত্য সভাৰ সভাপতি ড০ কুলধৰ শইকীয়া আৰু আমন্ত্ৰিত অতিথি ৰূপে উপস্থিত থাকিব বড়ো সাহিত্য সভাৰ সভাপতি ডঃ তৰেণ বড়ো।

অসম প্ৰকাশন পৰিষদৰ গ্ৰন্থমেলাখনত ৰাইজৰ সহাৰিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দেওবাৰে সামৰণি কৰাৰ সলনি অধিক সময়ৰ বাবে পঢ়ুৱৈ সমাজৰ বাবে খুলি ৰখাৰ কথা চৰ্চা চলিছিল যদিও দেওবাৰেই আজি সামৰণি কৰাৰ বাবে সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰা হয়। ইফালে প্ৰতিদিনে প্ৰায় ৪০ হেজাৰ লোকৰ সমাগম হোৱা বুলি সম্ভাৱনা ব্যক্ত কৰিছে অসম প্ৰকাশন পৰিষদৰ সচিব প্ৰমোদ কলিতাই। এই কথাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি বৰ্তমানলৈকে মুঠ ৪ লাখৰো অধিক লোকে গ্ৰন্থমেলাত ভিৰ কৰাৰ ধাৰণা কৰা হৈছে। ইফালে বৰ্তমানলৈকে ৮ কোটি টকাৰ গ্ৰন্থ বিক্ৰী হৈছে যদিও দেওবাৰ পৰ্যন্ত আৰু ১ কোটি টকাৰ গ্ৰন্থ বিক্ৰী হ’ব বুলি ধাৰণা কৰিছে প্ৰকাশন পৰিষদে।