Breaking

‘মিচাউং’ ধুমুহাৰ বিপদ! তামিলনাডু-অন্ধ্ৰ প্ৰদেশত বন্ধ বিদ্যালয়, বাতিল ১৪৪খন ৰে’ল…

0 54

ঘূৰ্ণীবতাহ মিচাউং প্ৰভাৱঃ ঘূৰ্ণীবতাহৰ ধুমুহা মিচাং সন্দৰ্ভত দেওবাৰে অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ৱাই. এছ. জগন মোহন ৰেড্ডীয়ে সকলো ধৰণৰ সহায়ৰ আশ্বাস দিয়ে। তামিলনাডু চেন্নাই প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ লেশ্ব স্কুল বন্ধ, ১৪৪খন ৰেল বাতিল। দক্ষিণৰ ৰাজ্যসমূহত সম্প্ৰতি নতুন ধুমুহা ‘মিচাউং’ৰ ভাবুকিৰ সৃষ্টি হৈছে। এই ধুমুহাই আজি তামিলনাডুৰ উপকূলত আঘাত কৰিব পাৰে। ইয়াৰ লগতে এই ঘূৰ্ণীবতাহৰ ধুমুহাই পূব উপকূলীয় অঞ্চলতো প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে। এই ধুমুহাৰ সম্ভাৱ্য ভাবুকিৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ৰাজ্য চৰকাৰে সতৰ্কতামূলক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে। ইয়াৰ বাবেই উপকূলীয় জিলা পুডুচেৰী আৰু অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ বিদ্যালয়সমূহ বন্ধ ৰখাৰ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছে।

বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে তামিলনাডু আৰু পুডুচেৰীৰ বাবে বৰষুণ, ধুমুহা আৰু বজ্ৰপাতৰ সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছে। চৰকাৰে ব্যক্তিগত কোম্পানীক কর্মচাৰীক ঘৰৰ পৰাই কাম কৰিবলৈ কৈছে৷ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দেওবাৰে কয় যে ‘মিউচং’ ঘূৰ্ণীবতাহৰ সন্দৰ্ভত দেশৰ পূব উপকূলীয় ৰাজ্যসমূহৰ চৰকাৰসমূহৰ সৈতে তেওঁৰ অহৰহ যোগাযোগ আছে। ঘূৰ্ণীবতাহৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত দক্ষিণ কেন্দ্ৰীয় ৰে’লৱে বাতিল কৰিছে ১৪৪খন ৰে’ল। ইংৰাজীত মিগজোম উচ্চাৰণ কৰা ঘূৰ্ণীবতাহ ধুমুহা মিচাউঙক ম্যানমাৰে এই নাম দিছে। এই শব্দৰ অৰ্থত নমনীয়তা আৰু শক্তিৰ প্ৰতিফলন ঘটে।


Leave A Reply