Breaking

বিদ্যালয়ক লৈ আপ আৰু বিজেপিৰ মাজত বাকযুদ্ধ অব্যাহত! মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে টুইট, “আপুনি মোৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিয়া নাছিল- “মই কেতিয়া আপোনাৰ চৰকাৰী বিদ্যালয় চাবলৈ আহিম?”

0 1,516

বিদ্যালয়সমূহঃ বিদ্যালয়ক লৈ আপ আৰু বিজেপিৰ মাজত বাকযুদ্ধ অব্যাহত, মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে কয় ‘দেশখনে কেনেকৈ সহ্য কৰিব’
বিদ্যালয়সন্দৰ্ভত অৰবিন্দ কেজৰিৱালঃ বিদ্যালয়ৰ বিষয়ত আম আদমী পাৰ্টীয়ে নিৰন্তৰ ভাৱে বিজেপি আৰু মোডী চৰকাৰক লক্ষ্য কৰি আহিছে। মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে টুইট কৰে, “আপোনাক ভাল কাম কৰিবলৈ নিদিব।”দিল্লী (দিল্লী)ত সুৰা নীতিৰ দ্বাৰা আৱৰি থকাৰ পিছত, এতিয়া আম আদমী পাৰ্টীয়ে (আম আদমী পাৰ্টি) নিৰন্তৰ ভাৱে বিজেপিক (বিজেপি) লক্ষ্য কৰি আহিছে। দলৰ মুৰব্বী অৰবিন্দ কেজৰিৱাল আৰু উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই এটাৰ পিছত এটা টুইট কৰি মোডী চৰকাৰক আক্ৰমণ কৰি আছে।

মনীষ চিছোদিয়াৰ ঘৰত কেয়া মিলাৰ সৈতে আৰম্ভ হোৱা এই জুবানে যুদ্ধ এতিয়া চৰকাৰী বিদ্যালয়ত উপস্থিত হৈছে। দৰাচলতে, উপ মুখ্যমন্ত্ৰী মনীষ চিছোদিয়াই চৰকাৰী বিদ্যালয়খনৰ এখন ফটো শ্বেয়াৰ কৰি লিখিছিল, “মই গৌৰৱান্বিত যে আমি ইমান সুন্দৰ চৰকাৰী বিদ্যালয় নিৰ্মাণ কৰিছো। চৰকাৰী বিদ্যালয়সমূহ কিয় ইমান ভালদৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল সেয়া বিজেপি দুখিত।”

চিছোদিয়াৰ টুইটটো পুনৰ টুইট কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে লিখিছে, “আনৰ ভাল কাম বন্ধ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে, আমাতকৈ ভাল কাম কৰক! আমি ইমান বাৰ কৈছো যে যদি আপুনি নাহে, আমি শিকাম। কিন্তু তেওঁলোকে নিজে ভাল কাম নকৰে আৰু আমাৰ ভাল কাম বন্ধ কৰিব বিচাৰে। দেশখনে ইয়াক কেনেকৈ সহ্য কৰিব?”

মই আপোনালোকক কওঁ, অতীতত আৰম্ভ হোৱা অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সিংহ বিশ্বাস আৰু মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালৰ মাজত টুইটাৰ যুদ্ধ এতিয়াও নিৰন্তৰ ভাৱে চলি আছে। মহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই টুইট কৰি কয়, “আপুনি দিল্লীক লণ্ডন আৰু পেৰিছৰ দৰে কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰে ক্ষমতালৈ আহিছিল, @ArvindKejriwal জীৰ কথা মনত আছেনে? যদি তেওঁ একো কৰিব নোৱাৰে, তেন্তে তেওঁ #दिल्ली অসম আৰু উত্তৰ-পূবৰ সৰু চহৰবোৰৰ সৈতে তুলনা কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিলে! বিশ্বাস কৰক, যদি বিজেপিয়ে দিল্লীৰ দৰে এখন চহৰ আৰু সম্পদ লাভ কৰে, দলটোৱে ইয়াক বিশ্বৰ আটাইতকৈ সমৃদ্ধ চহৰ হিচাপে গঢ়ি তুলিব।”

ইয়াৰ উত্তৰ দি মুখ্যমন্ত্ৰী কেজৰিৱালে লিখিছিল, “আপুনি মোৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিয়া নাছিল- “মই কেতিয়া আপোনাৰ চৰকাৰী বিদ্যালয় চাবলৈ আহিম?” আমি মিলটো ঠিক কৰিদিম।”

Leave A Reply