Breaking

এই ২ টা শাৰীৰ আপোনাৰ অতীত জীৱনৰ ৰহস্য উন্মোচন কৰে, বহুতো অজ্ঞাত গোপন কথা প্ৰকাশ কৰে

0 30,777

ভাৰতীয় সংস্কৃতিত জন্ম আৰু পুনৰ্জন্মক অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। ধৰ্মীয় পণ্ডিতসকলৰ মতে যিকোনো মানুহৰ বৰ্তমান জীৱন তেওঁৰ পূৰ্বৰ জন্মৰ ফল। পূর্বজন্মত কৰা কর্ম অনুযায়ী তেওঁ এই জন্মতে জীৱন পায়।পামমিষ্ট্ৰিৰ দ্বাৰা আপোনাৰ প্রাক-জন্মৰ বিশদ বিৱৰণ জানি লওক: ভাৰতীয় সংস্কৃতিত জন্ম আৰু পুনৰ্জন্মক অতি গুৰুত্বপূর্ণ বুলি গণ্য কৰা হয়। ধৰ্মীয় পণ্ডিতসকলৰ মতে যিকোনো মানুহৰ বৰ্তমান জীৱন তেওঁৰ পূৰ্বৰ জন্মৰ ফল। পূর্বজন্মত কৰা কর্ম অনুযায়ী এই জন্মতে তেওঁ জীৱন পায়। এনে অৱস্থাত মানুহে আগৰ জীৱনত কি আছিল, কৰ্ম্ম কেনেকুৱা আছিল সেই কথা জানিবলৈ বহুত হেঁপাহ দেখা যায়।

মানুহে জ্যোতিষীক তেওঁলোকৰ প্ৰাক-জন্মৰ ৰহস্য আৰু ভৱিষ্যতৰ কথা জানিবলৈ হাত দেখুৱাই দিয়ে। হাতৰ তলুৱাত উঠা ৰেখাবোৰ অধ্যয়ন কৰি তেওঁলোকে আগৰ জন্মৰ ৰহস্য উদঙাই দিয়ে। একে সময়তে তেওঁলোকেও কয় যে এই জন্মত তেওঁলোকৰ বৰ্তমানৰ ধন-সম্পত্তি, বয়স, আচৰণ আৰু স্বভাৱ কেনেকুৱা আছে। হাতৰ সেই ৪ টা ৰেখা কোনবোৰ, যাৰ যোগেদি আমি পূৰ্বৰ জন্মৰ ৰহস্য জানিব পাৰো জানো আহক।

এই শাৰীবোৰে পূৰ্বজন্মৰ ৰহস্যৰ কথা কয়

জ্যোতিষ আচাৰ্য্যৰ মতে প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ বাওঁ আৰু সোঁহাতত ২-২ টা ৰেখা থাকে, যিয়ে তেওঁৰ পূৰ্বৰ জন্মৰ কথা কয়। তালৰ কেতু অঞ্চলত এই ৰেখাবোৰ তৈয়াৰ কৰা হয়। হাতৰ কব্জি আৰু হাতৰ তলুৱা য’ত সংযোগ হয়, সেই ঠাইক কেতুক্ষেত্ৰ বোলা হয়। ইয়াৰ পৰা হাতৰ তলুৱাৰ ২ শাৰী তলুৱাৰ ফালে খোল খায়। এই শাৰীবোৰে আপোনাৰ পূৰ্বৰ জন্মৰ বিষয়ে বিতংভাৱে কয়। কোৱা হয় যে এই শাৰীবোৰৰ অধ্যয়নৰ পৰা এইটোও জানিব পাৰি যে সেই ব্যক্তিজনৰ পূৰ্বৰ জীৱনত কি কাম আছিল আৰু তেওঁ কেনেকৈ জীৱন কটায়।এই ৰচনাবোৰত চিন পোৱা যায়।

জ্যোতিষ বিজ্ঞানতো আন কিছুমান পদ্ধতিৰে পূৰ্বৰ জন্মৰ কথা জানিব পৰা যায়। তাৰে এটা হ’ল সৰু ল’ৰা এটাৰ ভংগীমা অধ্যয়ন কৰা। যদি এটা সৰু শিশুৱে কম বয়সতে কোনো কামত পাকৈত হৈ পৰে, তেন্তে ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে তেওঁ পূৰ্বৰ জন্মতো তেওঁৰ সৈতে জড়িত ব্যক্তি হ’ব। জ্যোতিষ বিজ্ঞানত কোৱা হৈছে যে বহু সময়ত মানুহৰ ইচ্ছা পূৰ্বজন্মত অপূৰ্ণ হৈ থাকে, তাৰ পিছত পৰৱৰ্তী জন্মত নিশ্চিতভাৱে পূৰণ কৰে।

আগৰ জন্মৰ ৰহস্যতো এনেকৈ জানিব পাৰিব

পালমিষ্ট্ৰী (হাস্তৰেখা বিদ্যান) মতে যদি কেতু অঞ্চলৰ দুয়োটা ৰেখা শনি অঞ্চলৰ ফালে যায়, তেন্তে ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে আপুনি এজন মন্ত্ৰী, বিষয়া বা কৃষক। আনহাতে, যদি দুয়োটা ৰেখা বৃহস্পতিৰ ফালে যায়, তেন্তে ইয়াৰ পৰা বুজা যায় যে আপুনি নেতৃত্ব দিয়া ৰজা বা নেতাৰ ভূমিকাত আছে। ইয়াৰ দ্বাৰা এটা ধাৰণাও পোৱা যায় যে আগৰ জন্মটোত আপুনি নিশ্চয় নেতৃত্বৰ ভূমিকাত আছিল।

Leave A Reply