Breaking

এই ছোৱালীজনীৰ চুলিয়ে মূৰৰ পৰা মাটি স্পৰ্শ কৰে ..ক’লে ডাঠ দীঘল আৰু শক্তিশালী চুলিৰ ৰহস্য

0 39

ডাঠ, দীঘল আৰু মজবুত চুলি বহুতৰে কামনা। কিন্তু যিসকলৰ এনে চুলি আছে তেওঁলোকৰ বাবে চোৱাচিতা কৰাটোও এটা কাম। ইফালে এগৰাকী ছোৱালীয়ে ৫ ফুটতকৈও অধিক দীঘল চুলিৰ যত্ন কেনেকৈ লয় সেই কথা ক’লে। ছোৱালীজনীৰ চুলিখিনি তাইৰ উচ্চতাতকৈ দীঘল। থিয় হওঁতে তাইৰ চুলিখিনি মাটি স্পৰ্শ কৰে।

ব্ৰিটেইনৰ লণ্ডনত বাস কৰা এই ছোৱালীজনীৰ নাম মালগ’ৰ্জাটা কুলচিক। ৩৫ বছৰীয়া কুলচিকৰ চুলিৰ দৈৰ্ঘ্য ৫ ফুট ২ ইঞ্চি। এতিয়াও সময়ৰ লগে লগে বাঢ়ি গৈ আছে। কুলচিকে সিদ্ধান্ত লৈছে যে কেতিয়াও সেইবোৰ কাটিব নোৱাৰিব।

এটা Youtube channelৰ সাক্ষাৎকাৰত তাই কয় যে মোৰ চুলি মোতকৈ দীঘল। ৭ বছৰ বয়সৰ পৰাই চুলিখিনি ৰখাৰ প্ৰতি মোৰ আগ্ৰহ বাঢ়ে। আজি চুলি ৫ ফুটতকৈও অধিক দীঘল হৈছে। কুলচিকে আৰু কয় যে তাইৰ দীঘল চুলিৰ বাবেই মানুহৰ পৰা প্ৰশংসা পায়। বিশেষকৈ মহিলাৰ।

চেলুনখনত মূৰৰ ছালৰ মালিচ কৰা মালগৰ্গেটা কুলচিকে কয় যে ইয়াৰ দ্বাৰা তেওঁৰ চুলি মজবুত হোৱাত সহায়ক হ’ব বুলি তেওঁ আশা কৰে। তেওঁৰ চুলি সৰাজনে ক’লে যে কুলচিকৰ চুলিখিনি ৰেচমী আৰু দীঘল। সিহঁতৰ মাজত কোনো মলি নাই। বৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্ন।

কুলচিকে বেছিভাগেই চুলিখিনি বান্ধি ৰাখি ভাল পায়। কিন্তু ছ’চিয়েল মিডিয়াত তাই মুকলি চুলিত ফটো শ্বেয়াৰ কৰে।

তাই কয় যে দীঘল চুলি পাবলৈ হ’লে অপেক্ষা কৰাৰ ক্ষমতা থাকিব লাগে, কিয়নো ই এদিনীয়া কাম নহয়। বিভিন্ন ধৰণৰ তেল ব্যৱহাৰ কৰি চুলি গজাব পাৰি। যেনে নাৰিকল তেল। চুলিৰ মালিচও কৰিব পাৰি। ৰাসায়নিক সমৃদ্ধ বস্তুবোৰক একেবাৰেই আওকাণ কৰক আৰু প্ৰাকৃতিক সামগ্ৰীৰ ওপৰত জোৰ দিয়ক। স্বাস্থ্যসন্মত খাদ্য গ্ৰহণ কৰক, হাইড্ৰেটেড হৈ থাকক, ব্যায়াম কৰক আৰু মানসিক চাপৰ পৰা আঁতৰি থাকক।

কুলচিকে বেছিভাগেই চুলিৰ বাবে ঘৰতে বনোৱা সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰে আৰু গা ধোৱাৰ আধা ঘণ্টা আগতে প্ৰয়োগ কৰে। তাই সপ্তাহত ৩ দিন চুলি ধুই। দীঘল চুলিৰ বাবেই তেওঁ ছচিয়েল মিডিয়াত বিখ্যাত।

Leave A Reply