Breaking

ডিচিডব্লিউৰ মুৰব্বী স্বাতী মালিৱাল কোন ? দিল্লীৰ এইমছৰ ওচৰত কেনেদৰে নিৰ্যাতনৰ সন্মুখীন হ’ল জানক…

0 15

মহিলাৰ বাবে সুৰক্ষিত নহয় বুলি কুখ্যাত দিল্লী। কিন্তু কোনে ভাবিছিল যে উচ্চ চৰকাৰী কৰ্তৃপক্ষৰ মহিলাসকলেও ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানীত অসুৰক্ষিত অনুভৱ কৰিব? ডিচিডব্লিউৰ মুৰব্বী স্বাতী মালিৱাল কোন, আৰু দিল্লীৰ এইমছৰ ওচৰত কেনেদৰে নিৰ্যাতনৰ সন্মুখীন হ’ল জানি লওক।

২০১২ চনৰ দলবদ্ধ ধৰ্ষণ কাণ্ড আৰু বহু নিৰ্যাতন আৰু ধৰ্ষণ কাণ্ডই ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী মহিলাৰ বাবে কিমান অসুৰক্ষিত তাৰ প্ৰমাণ। সমগ্ৰ দেশতে সংঘটিত হৈ থকা নিৰ্যাতনৰ গোচৰত প্ৰতিদিনে বাতৰি কাকত বানপানীত ভৰি পৰে, আৰু মাজে মাজে সংঘটিত হোৱা এনে ঘটনাৰ বাবে দিল্লী কুখ্যাত।

দিল্লী মহিলা আয়োগৰ অধ্যক্ষ স্বাতী মালিৱালে বেলেগ অভিজ্ঞতা নাপালে। দিল্লী মহিলা আয়োগৰ অধ্যক্ষ হোৱাৰ পিছতো এইমছৰ বাহিৰৰ পথত নিৰ্যাতন চলোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। ভয়ংকৰ কাণ্ডটো ইয়াতেই শেষ নহয়, মদ্যপান কৰা চালকৰ গাড়ীৰ খিৰিকীত ভদ্ৰমহিলাগৰাকীৰ হাত আবদ্ধ হৈ পৰে, তাৰ পিছত, তেওঁক পথত প্ৰায় ১০-২০ মিটাৰ নিৰ্মমভাৱে টানি অনা হৈছিল।

এই ঘটনাই সমগ্ৰ ৰাজ্যৰ মহিলাসকলৰ আত্মবিশ্বাস কঁপাই তুলিছে। যেতিয়া তাইৰ দৰে অতি কৰ্তৃত্বশীল মহিলাও চহৰত নিৰাপদ নহয়, তেতিয়া আন মহিলাসকলেও নিৰাপত্তাৰ অনুভৱ নকৰাটো কোনো আচৰিত কথা নহয়। কিন্তু স্বাতী মালিৱালে এই ঘটনা সন্দৰ্ভত নিৰ্লজ্জভাৱে কথা ক’বলৈ সাহস কৰিছে। মহিলাগৰাকীক আমি ভালকৈ চিনি পাওঁ!

Leave A Reply