Breaking

বিশ্বকাপৰ নকআউট ৰাউণ্ডত এইটোৱেই আছিল মেছিৰ প্ৰথমটো গ’ল…

0 10

মেছিৰ ১০০০তম মেচত আৰ্জেণ্টিনাই গৌৰৱেৰে ফিফা বিশ্বকাপৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে আৰ্জেণ্টিনাই ফিফা বিশ্বকাপ-২০২২ৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছে। কিংবদন্তি লিয়নেল মেছিয়ে নিজৰ সামগ্ৰিক কেৰিয়াৰৰ ১০০০তম মেচ খেলিছিল আৰু লগতে এটা গ’লও দিছিল। বিশ্বকাপৰ নকআউট ৰাউণ্ডত এইটোৱেই আছিল মেছিৰ প্ৰথমটো গ’ল। আৰ্জেণ্টিনা বনাম অষ্ট্ৰেলিয়া, ফিফা বিশ্বকাপঃ আৰ্জেণ্টিনাই আচৰিত ধৰণৰ প্ৰদৰ্শন কৰি ফিফা বিশ্বকাপ-২০২২ৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। শনিবাৰে নিশা আল ৰায়্যানৰ আহমেদ বিন আলী ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত হোৱা খেলখনত আৰ্জেণ্টিনাই অষ্ট্ৰেলিয়াক ২-১ গ’লত পৰাস্ত কৰে। তাৰকা ফুটবলাৰ লিয়নেল মেছিয়েও দলটোৰ হৈ শক্তিশালী খেল দেখুৱাইছিল। কেৰিয়াৰৰ ১০০০তম মেচত তেওঁ এটা গ’ল দিয়ে। একে সময়তে আন এখন মেচত নেদাৰলেণ্ডে আমেৰিকাক পৰাস্ত কৰি কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

মেছিৰ ৭৮৯ সংখ্যক গ’ল

কেৰিয়াৰৰ ১০০০ সংখ্যক মেচত লিয়নেল মেছিয়ে গ’ল দি প্ৰথমাৰ্ধতে আৰ্জেণ্টিনাক অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে। এইদৰেই মেছিয়ে সামগ্ৰিক কেৰিয়াৰৰ ৭৮৯ সংখ্যক গ’ল দিয়ে। অৱশ্যে বিশ্বকাপৰ নকআউট ৰাউণ্ডত এইটোৱেই আছিল মেছিৰ প্ৰথমটো গ’ল। মেচখনৰ ৩৫ মিনিটত মেছিয়ে গ’ল দি আৰ্জেণ্টিনাক অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে। খেলখনৰ বাকী দুটা গ’ল দ্বিতীয়াৰ্ধত আহে। খেলখনৰ ৫৭ মিনিটত জুলিয়ান আলভাৰেজে আৰ্জেণ্টিনাৰ দ্বিতীয়টো গ’ল দিয়ে। ইয়াৰ ফলত আৰ্জেণ্টিনাৰ অগ্ৰগতি দুগুণ হ’ল। পিছত এনজো ফাৰ্নাণ্ডেজে অ’ন গ’লেৰে ১-২ গ’লত স্ক’ৰ কৰে।

মেছিয়ে ‘ফাইনেল’ বিশ্বকাপ জয় কৰিব বিচাৰিব

এয়া হ’ব পাৰে ৩৫ বছৰীয়া মেছিৰ কেৰিয়াৰৰ অন্তিমখন বিশ্বকাপ। তেওঁ ইয়াক জয় কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব আৰু নিজৰ কেৰিয়াৰত এক ডাঙৰ কৃতিত্ব পঞ্জীয়ন কৰিব। ক্লাব পৰ্যায়ত তেওঁ হয়তো আচৰিত ধৰণৰ প্ৰদৰ্শন কৰিছে যদিও কেৰিয়াৰত এবাৰো ফিফা বিশ্বকাপ জয় কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাই। ইয়াৰ পূৰ্বে খলিফা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ষ্টেডিয়ামত ডেনজেল ​​ডামফ্ৰিজৰ উজ্জ্বল প্ৰদৰ্শনেৰে নেদাৰলেণ্ডে আমেৰিকাক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰিছিল। ফিফা বিশ্বকাপৰ ১৬ ৰাউণ্ডৰ মেচত এই জয়েৰে নেদাৰলেণ্ডে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰা প্ৰথমটো দল হিচাপে পৰিগণিত হয়। নেদাৰলেণ্ডৰ হৈ মেম্ফিছ ডেপেই (১০ মিনিট), ডেলি ব্লাইণ্ড (৪৫+১) আৰু ডামফ্ৰিছে (৮১ মিনিট) গ’ল দিয়ে। দুয়োটা গ’লত ডামফ্ৰিছেও সহায় কৰে। দুটা জয় আৰু ড্ৰ’ৰে গ্ৰুপ এৰ শীৰ্ষস্থান দখল কৰা নেদাৰলেণ্ডে এতিয়া শুকুৰবাৰে কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত আৰ্জেণ্টিনাৰ বিৰুদ্ধে খেলিব।

Leave A Reply